Ježíšku, přejeme si... | iSport.cz
24. prosince 2008 • 04:00

Ježíšku, přejeme si...

Autor: Sport
Dárek, na který se nezapomíná.
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Deník Sport odhaduje, co by pod stromečkem rádi našli v prvoligových fotbalových klubech. Co si přeje Slavia, Sparta, Baník a další kluby?Slavia: KLOBÁSKY A JITRNICE
Náš milý Ježíšku, my ve Slavii bychom si přáli titul. Rozehrané to máme slušně, a když to ztratíme, budeme všem pro smích. A ještě bychom chtěli jednu věc. Ale teď ať neposlouchá trenér Jarolím! Tohle si přejeme jen my hráči! Konečně bychom si chtěli pochutnat na jitrnici, klobásce, nadlábnout se pečenými žebry, dát si ovarové koleno a…. Mňam, to by byla bašta! Ježíšku, prosím, alespoň si čuchnut, prosíííímmm…. Tréňa do nás totiž hustí pořád samé těstoviny a rýži.

Mladá Boleslav: SEVERNÍ TRIBUNU
Milý Ježíšku, víš, co bychom chtěli k Vánocům? Aby se dařilo našemu největšímu sponzorovi. Škodovka totiž šetří a my se trošku bojíme, že se to dotkne i nás. Ale to není vše, také bychom chtěli, aby neodešel náš kapitán Honza Rajnoch, náhradu za něj totiž momentálně nemáme. No a jako třetí věc bychom si přáli větší stadion. A když ne celý stadion, tak alespoň jednu tribunu, kdyby se nám podařilo udělat tu severní, byla by to paráda…

Baník Ostrava: NOVÝ STADION
Jsme třetí, to je hezké. A chceme ještě výš, to je jisté. Ale úplně nejvíc potřebujeme jinou věc: nový stadion. Bazaly totiž chátrají, to musíš, Ježíšku, přece vidět, ne? Na podzim radní rozhodli, že v Ostravě vyroste stadion úplně nový a ryze fotbalový. Jenže zatím se neví kde. Bazaly už brzy nebudou odpovídat ani ligovým normám, natož evropským. O nulové šanci pořádat ve třetím největším městě republiky kvalifikační zápasy reprezentace nemluvě. To si nemůžeme dovolit.

Sparta: SÉRUM PROTI BLIKANCŮM
Milý Ježíšku! Doufáme, že opravdu jsi, protože jestli ne, tak pánbůh s námi! Z tohohle marastu nás totiž můžeš vytáhnout jedině ty. Proto si tenhle lístek přečti opravdu pořádně, protože toho není málo. Potřebujeme: Aby se novým asistentům Kmochovi a Haškovi dařilo. Dále alespoň dva dobré stopery. Tvořivého záložníka. Útočníka, který by dával góly. Fanoušky, kteří by na nás nepískali. A jestli tam máš nějaké kouzelné sérum proti blikancům, tak ho taky bereme. Dvojitou dávku, Řepa je totiž už zdravý.

Liberec: PUŠKU NA MANAŽERY
Náš nejmilejší Ježíšku! Chtěli bychom, abys našemu trenérovi Škorpilovi nadělil pravomoc pozměnit kádr dle vlastního uvážení. Ale pro jistotu nám k tomu přibal ještě pušku na manažery, kteří by měli tu drzost a chorvatského útočníka Keriče chtěli koupit za méně než miliardu korun. A my hráči bychom chtěli, abychom si udrželi pořád takovou touhu vyhrávat, jako v posledním podzimním duelu s Brnem. A poslední přání? Ať se co nejdříve uzdraví liberecká legenda Vlastimil Petržela!

Olomouc: KUBÍČKŮV VERDIKT
Ježíšku, ty to musíš vidět, kolik času věnuje náš ředitel Jura Kubíček práci pro fotbal. Toho elánu, co má! Až do půlnoci sedává ve své kanceláři a pracuje a pracuje. Jenže notnou část svého nasazení věnuje svému boji o moc ve fotbalovém svazu. Ať už, prokristapána, jednou tento boj vyhraje nebo vzdá, ale hlavně ukončí. To bychom si tu přáli. Aby měl zase více prostoru věnovat své nezdolné úsilí Sigmě Olomouc. Třeba pak o nás zase uslyší i v Evropě.

Plzeň: INVESTORA NA STADION
Tak my ze z Plzně jsme skromní kluci, a proto pro jaro nějaké zvláštní přání nemáme. Jen snad ať zůstane Horvi zdravý, ať nám neodejde trenér Vrba, s tím jsme hodně spokojení, a bude dobře. Koukáme se spíš dopředu. Kdyby to šlo, tak se, Ježíšku, přimluv, abychom sehnali investora na nový fotbalový stadion. Až budeme hrát evropské poháry, nebudou Štruncovy sady rozhodně stačit. Co když přijede Barcelona?

Zlín: VELKÝ ZÁZRAK
Vyhodili jsme trenéra Levého. Chtěl změnit snad všechno, tak dostal padáka. Možná nám bude nakonec stačit, když vyměníme jen půl mužstva, jednoho maséra místo dvou a místo do teplého Turecka vyrazíme na osvědčené soustředění na Slovensko do Zlatých Moravců. Vždyť první jarní zápas o „život“ stejně hrajeme na Viktorii Žižkov. A tam naši kluci nebudou mít pod nohama žádný „mech“. Takže, otužíme novou partu v mrazu, na sněhu a na blátě. Jako dřív. Od tebe, Ježíšku, chceme drobnost: velký zázrak. Ale to ty zvládneš hravě, ne?

Žižkov: DOŠKA NA JARO
My si letos vyhlédli hodně vysoký stromek. To aby se ti tam, Ježíšku, vešel Libor Došek, co má skoro dva metry. Tím bys nám udělal velkou radost, ke Švancarovi by se nám hodil. Pak nasbíráme aspoň o tři body víc než Kladno, Zlín před sebe nepustíme a první liga je naše! Až se zachráníme, oblehneme Strahov a neodejdeme, dokud se náš prezident Vinš nestane šéfem fotbalového svazu. Hrrr na ně!

Kladno: PENÍZE, PENÍZE
Doufáme, že to tam nahoře přečtou. Píšeme totiž obyčejnou tužkou. No jo, je to tak, my na tom nebyli s penězi dobře už předtím a teď musíme teprve šetřit. Takže bychom hlavně chtěli nějakého hodně bohatého sponzora, který by k nám zahořel láskou. Možná by ti sponzoři mohli být dva – jeden dosavadní zlínský a druhý žižkovský. Pak bychom snad tu první ligu mohli udržet. A ještě něco: Na Letné budou řezat, zase by se hodilo pár sparťanů na hostování.

České Budějovice: DVOUBODOVÝ SYSTÉM
My tady na jihu jsme nikdy nesouhlasili s tříbodovým systémem. Zbytečně devalvuje hodnotu těžce vydobytých remíz. My jich máme devět, a tak o tom něco víme. Proto pod stromkem chceme pěknou bílou obálku s lesklou čtvrtkou uvnitř a na ní oštemplovaný dopis ze Strahova: pro sezonu 2008/2009 se zpětnou platností zavádíme dva body za vítězství, jeden za remízu. Ve světle tohoto jedině spravedlivého přístupu se tak rázem posuneme o dvě příčky a záchrana bude na dosah. Ježíšku, jdi do toho. Tak.

Příbram: AŤ ZŮSTANE HUŇA
My od Litavky bychom po stromečkem rádi našli italsko-český slovník. To abychom mohli klábosit s naším koučem v jeho rodném jazyce. Ale našly by se i důležitější věci. Přejeme si, aby neodešel náš kanonýr Dan Huňa. Nevíme totiž, kdo by místo něj dával góly. A pokud zůstane, tak bychom chtěli, aby mu to pálilo jako na podzim a aby nám vystřílel záchranu. A poslední věc? Aby našemu béčku fotbalový pánbůh vrátil sedmnáct bodů, které mu vzali na svazu.

Bohemians Praha: ROZBAHNĚNÉ HŘIŠTĚ
Pod stromečkem bychom rádi našli více vlastních fandů. Hrát pro 1046 diváků jako v posledním podzimním kole nás nebaví! Ale jestli nám, Ježíšku, nevykouzlíš dalších několik tisíc příznivců, zařiď nám alespoň něco jiného. A to, aby bylo na jaře co nejvíc rozbahněné hřiště ve chvíli, když budeme hrát s někým silným a technickým. Děkujeme! Jo, málem jsme zapomněli, ještě bychom potřebovali vlastní stadion. Ale to už je trochu moc, že? No dobře, Ježíšku, tak tohle až příště…

Brno: KLIDNĚJŠÍ JARO
Normálně by nám tohle přání přišlo úplně hloupé a ani bych tě s ním, Ježíšku, neobtěžoval. No ale byl tu jeden takový podzim, takže pro jistotu: chtěli bychom, aby se nám nejlepší útočník na tréninku nepopral s největším talentem, aby se do toho hloupě nevložil trenér a aby ten útočník pak nedostal padáka. Aby nám vydržel trenér, vždyť pan Beránek by mohl být podle jména tvůj oblíbenec, ne? A nakonec, abychom na to soustředění na Kypr opravdu jeli.

Jablonec: PORAZIT LIBEREC
Ježíšku, zařiď pro nás něco! Ať už se zase začne dařit sklářským firmám, které ještě nedávno štědře podporovaly náš klub. Šéfovi klubu Miroslavu Peltovi potom naděl pod stromeček hodně čokolády, která obalí jeho nervy. Už v předstihu si nás obdaroval prodloužením smlouvy našeho trenéra Komňackého, ale víš, co by nám všem udělalo největší radost? Kdybychom na jaře konečně porazili Liberec a ukončili Škorpilovu neporazitelnost v podještědském derby. To bychom měli druhé Vánoce!

Teplice: UŽ ŽÁDNÝ PRŮJEM!
Na Stínadlech bychom si přáli, abychom se v kabině měli zase všichni rádi… A kromě toho, aby se dařilo našemu majoritnímu vlastníkovi, sklářské firmě AGC. Právě tohle odvětví je totiž v řádící ekonomické krizi velmi ohroženo. Také si přejeme, aby se rozstřílel Tomáš Jun a aby našel pod stromečkem svou někdejší formu Štěpán Vachoušek. Panečku, to by byla jízda! Ježíšku, můžeme mít ještě jedno přání? Dej, ať už nemáme stejný průjem, jako když jsme jeli ve 2. kole na Žižkov.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud