Kam zamíří Besta? | iSport.cz
5. ledna 2009 • 11:21

Kam zamíří Besta?

Autor: ČTK
Aleš Besta
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový útočník Aleš Besta se chystá v zimním přestupním termínu odejít do zahraničí. Má v tom i podporu vedení brněnského klubu, kde má do konce sezony platnou smlouvu, ale již koncem září byl vyřazen z kádru.Na vině byl konflikt na tréninku se spoluhráčem Markem Střeštíkem a následně i bývalým koučem Petrem Uličným; od té doby Besta trénoval individuálně.Nový kouč Miroslav Beránek se neúspěšně pokusil s Bestou dohodnout na návratu do kádru pro jarní část sezony.

"Mluvili jsme spolu po telefonu, což není ideální. Aleš chce v zimním termínu přestoupit. S vedením klubu situaci akceptujeme," řekl Beránek.Podle něj bude pro obě strany ideální, pokud se přestup uskuteční co nejdříve. Besta podle Beránkových slov jedná se dvěma kluby, ale nespecifikoval je.

"Jen mi řekl dvě země, do kterých by mohl zamířit. Zatím je ale nechci odkrývat. Mohu jen říci, že v nich začínají soutěže velmi brzy, už koncem ledna," dodal Beránek.
Podle neoficiálních informací by chtěl Besta zamířit do Belgie, Německa nebo Švýcarska.

V listopadu neúspěšně zkoušel získat angažmá v anglickém druholigovém Charltonu Athletic.Od úterý se Besta prozatím zapojí do přípravy v Brně. "Nebude ale trénovat s prvoligovým týmem, kde je nyní v přípravě hodně hráčů, ale začne s juniorkou. Uvědomuje si, že musí v případě přestupu přijít do nového působiště v co nejlepší kondici," uvedl sportovní ředitel FC Brno Radek Bělák.

Témata:  sport, fotbal, besta, brno
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud