Černý: Titul jsme zapili pořádně

Obhájit mistrovský titul je těžší než vyhrát ligu poprvé. O tom se přesvědčil na vlastní kůži záložník pražské Slavie Jaroslav Černý. „Ale pocity jsou teď super,“ řekl čtenářům v online rozhovoru.
Černého potěšilo hlavně to, že Slavia si zajistila ligový trůn dvě kola před koncem. „Byla to těžká sezona. Hlavně duben. Nedařilo se. Cítili jsme, že herně to není ono. Bylo to nejhorší období,“ vrátil se k herní krizi „sešívaných“.
Co podle Černého zapříčinilo špatné výsledky? „To bych taky rád věděl. Prostě to na nás sedlo. Hodně kluků bylo zraněných. Ale to se stává. Někdo tu krizi měl dřív, na nás to vyšlo v dubnu,“ podotkl.
Výsledkovou mizérii slávisté dokázali zvrátit v zápase s Českými Budějovicemi. Ten Slavii nastartoval a už ji nikdo nedokázal v honbě za titulem zastavit.
První oslavy proběhly už v pondělí, ale nepřehánělo se. V úterý dopoledne totiž na hráče čekal v Edenu trenér Karel Jarolím, aby zahájil trénink. „Doufám, že jsme to pořádně zapili už v posledních dvou dnech, ale hlavní oslavy budou až po sezoně,“ slíbil fanouškům Černý.
Uvědomuje si totiž, že Slavii čekají ještě dvě ligová utkání. „A určitě se na ně nechceme vybodnout,“ prohlásil levonohý fotbalista.
Když padl dotaz na Černého individuální kariéru, nezapíral, že by jednoho dne rád okusil zahraniční angažmá. „Ve Slavii jsem spokojen, mám tu smlouvu ještě na rok a půl, ale cizinu bych taky rád někdy zkusil,“ přiznal.
Kompletní znění on-line rozhovoru: