Slavii čeká bitva o Jarolíma | iSport.cz
Pavel Hartman
20. května 2009 • 15:10

Slavii čeká bitva o Jarolíma

Vstoupit do diskuse
1
Karel Jarolím.
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia, reprezentace, nebo obojí? Karel Jarolím vyloučil letní odchod z Edenu, ale možnost, že by vzal i na „poloviční úvazek“ národní tým, ze světa úplně nesprovodil. Vedení klubu pro něj chystá návrh na prodloužení kontraktu.Slávističtí fanoušci by mu nejraději postavili pomník. Jenže do toho stále hlasitěji z celého Česka zní: „Tohle by byl ten pravý pro resuscitaci národního týmu.“

Jak dopadne hra o blízkou budoucnost Karla Jarolíma? „Nechci to teď řešit,“ opakoval Jarolím po výhře na Žižkově. Včera zavrhl, že by o prázdninách přeskočil ze střídačky Slavie na tu reprezentační. Současné vykonávání obou rolí však úplně nezatratil. „Ale bylo by to složité,“ poznamenal.

Názor klubového vedení? „Do valné hromady říkáme ne a co bude potom, to se uvidí,“ sdělil včera odpoledne Petr Doležal, generální ředitel Slavie. „Pro nás je ale důležitá budoucnost Slavie. Trenéru Jarolímovi chceme nabídnout prodloužení smlouvy,“ dodal.

„Jsem zásadně proti souběžnému trénování v klubu a v reprezentaci,“ glosoval to expert Vladimír Táborský. „Každá práce by se měla dělat na sto procent. Tohle není korektní ani pro jednu stranu. A můžete mít k ruce čtyři asistenty,“ zdůraznil.

Jarolím: Odchod si nedovedu představit >>>

Výjimku by neudělil ani Jarolímovi, byť ho profesně uznává. „Chybí nám trenérské osobnosti, ale on jí je. Pokud chcete vyhrávat, tak musíte být v jednom klubu delší dobu. A Jarolím se k tomu u nás, kde se mění trenéři po čtyřech prohraných zápasech, proboxoval,“ dodal Táborský.

Jarolímovy trenérské akcie zhodnotila ještě víc jeho druhá „sešívaná“ mistrovská jízda. Hned po jejím konci zesílily hlasy, aby dal do latě také rozložený národní tým. Ovšem celá diskuse se děje v nejasné fotbalové době. Světlo do ní vnese až červnová volební valná hromada.

Právě její výsledky budou důležité pro vyřešení tohoto rébusu. Revoluce ve vedení svazu by jasně nahrála verzi, že by Jarolím mohl převzít reprezentační otěže. Setrvání statutu quo by naopak tuhle variantu prakticky vyloučilo.
„Pokud bude nové svazové vedení konstruktivní, pak i my budeme konstruktivní,“ poznamenal Doležal.

Co z toho vyčíst? Stačí si zrekapitulovat dostupná fakta. Doležal už v dubnu deklaroval, že se v červnu hodlá ucházet o židli svazového místopředsedy. Zároveň se zařadil do týmu Ivana Haška. Pokud by tedy Hašek řekl, že do bitvy o prvního muže tuzemského fotbalu půjde, a vyhrál by jej, což je naprosto reálná představa, šéf Slavie by s ním byl na jedné lodi.

A také by se ocitl mezi dvěma mlýnskými kameny. Nový předseda by ho mohl požádat o uvolnění Jarolíma pro reprezentaci. Buď na plný úvazek, nebo na „vedlejší poměr“. Jak by se zachoval? „Takto konstruovat nechci,“ řekl Doležal.

Rozhodně však nejde o science fiction. Naopak, v kuloárech se tahle verze vážně probírá. Dokonce s dalšími možnými scénáři. Třeba že by se manažerem národního týmu mohl za této konstelace stát další slávista Vladimír Šmicer. Nebo že by v klíčovém zářijovém kvalifikačním utkání na Slovensku mohl Jarolímovi u národního mužstva asistovat sám Hašek.

Pravda teprve vykvete na povrch. Tanec jednoho trenéra mezi ligou, evropskými poháry a reprezentací by však vypadal zběsile. „I Hiddink z toho po sezoně vycouvá,“ připomněl Táborský návrat nizozemského kouče z Chelsea výhradně k ruské reprezentaci.

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud