O Chramostovi rozhodne komise ve čtvrtek | iSport.cz
21. května 2009 • 19:41

O Chramostovi rozhodne komise ve čtvrtek

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Jan Chramosta
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příští čtvrtek by mělo být jasněji v otázce, zda se fotbalové kluby z Mladé Boleslavi a Jihlavy provinily proti pravidlům tím, že odmítly uvolnit na kvalifikační turnaj reprezentace do 19 let své hráče Jana Chramostu a Matěje Vydru. Oběma týmům i hráčům by pak případně mohl hrozit trest.Disciplinární komise na dnešním zasedání případ odložila kvůli nedostatku potřebných důkazů. Ty si vyžádá od ředitele reprezentačního úseku ČMFS Jiřího Nevrlého, kterému se postoj klubů nelíbí.

Právě od Nevrlého vzešel podnět k disciplinární komisi. Nevrlý byl předvolán na příští čtvrtek, kdy komise pravidelně zasedá ve strahovském sídle fotbalového svazu.

"Od pana Nevrlého nám přišly dva podněty v případech Chramosty a Vydry, ale je třeba je doplnit o nezbytné přílohy, další detaily a dokumenty. Zatím to je velmi nedostatečné a nemůžeme k tomu nyní zaujmout nějaké stanovisko. Objektivně můžeme rozhodnout, až budeme mít všechny potřebné doklady k dispozici," řekl předseda disciplinární komise Alexander Károlyi.

S Nevrlým má dorazit trenér fotbalové reprezentace do 20 a 21 let Jakub Dovalil, který má vysvětlit to, že Chramostu povolal do "své" jednadvacítky. Mladá Boleslav poukazovala na to, že by poté mladý útočník už nemusel absolvovat turnaj s mladším výběrem.

Kauza kolem mladých reprezentantů se rozhořela na začátku týdne, kdy Mladá Boleslav oznámila, že neuvolní na kvalifikační turnaj reprezentace do 19 let Chramostu, protože by jí jarní střelecký objev chyběl v souběžně hraném víkendovém ligovém kole.

Stejný postup zaujala i pražská Sparta v souvislosti se svým sedmnáctiletým útočným talentem Václavem Kadlecem. Kadlecův případ však Nevrlý před disciplinární komisí řešit odmítl.

Naopak překvapivě upozornil na jihlavského Vydru, který prý také v původní nominaci devatenáctky byl. Do Estonska ale s týmem neodcestoval a místo toho zůstal v Jihlavě, která ještě o víkendu může živit naději na postup do první ligy.

"Máme informaci, že se prý Vydra reprezentace vzdal. Víc nevíme, takže i zde musíme zjistit řadu dalších souvislostí," uvedl Károlyi.

Nevrlý argumentuje tím, že svaz může uplatňovat nařízení, že hráč omluvený z reprezentačních povinností během akce národního týmu či pět dní po jejím skončení nesmí nastoupit za klub.

Pokud by fotbalisté nastoupili v sobotu, kdy devatenáctka hraje s Německem, hrozila by jejich klubům v krajním případě i kontumace utkání.

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud