20. července 2009 • 21:44

Prudnikov: Sparta je v Moskvě populární

Autor:
Alexander Prudnikov
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

První trénink v novém působišti má za sebou ruský útočník Alexander Prudnikov, který byl na rok zapůjčen do Sparty Praha ze Spartaku Moskva.Mladý fotbalista se podle svých slov o nabídce dozvěděl před dvěma týdny a dlouho prý neváhal. I proto, že Sparta je podle něj v Rusku velmi populární klub a dobře mu o ní referoval Radoslav Kováč, někdejší sparťanský záložník.

Podle Prudnikova existovaly i jiné nabídky. "Jenže Sparta byla nejkonkrétnější, a tak jsem neváhal a přijal," svěřil se klubovém webu fotbalista po první přípravě s novými spoluhráči.

Důležité prý bylo, že v Moskvě má Sparta dobrý zvuk. "Obecně řečeno je Sparta v Rusku velmi populární klub. Není divu, hrála několikrát s ruskými celky v evropských pohárech několikrát a dařilo se jí. Mě o mužstvu hodně vyprávěl Radek Kováč a dal mi jen ty nejlepší reference," vysvětlil Prudnikov.

Na český fotbal má i jiné vzpomínky, neboť v ruském dresu nastoupil proti českým vrstevníkům ve finále ME sedmnáctek v roce 2006 a vstřelil první gól pozdějších vítězů.

"Všiml jsem si tehdy především dvou hráčů a jedním z nich byl záložník, který teď hraje ve Spartě na levé straně zálohy - Martin Zeman," řekl fotbalista, který prý nemá obavu z neznámého prostředí. "Jsme koneckonců všichni Slované, takže se snad pochopíme i mimo trávník," dodal ruský talent.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, fotbal, Sparta, prudnikov
 Klasická verze
Mobilní verze