2. kolo: Pražská "S" čekají na první vítězství

Autor: deniksport.cz, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN 2. KOLA – Sparta opět nedokázala dát gól, z vítězství se nemohla radovat ani Slavia, která dokonce prohrála v Brně. Gólové hody viděli diváci v Mladé Boleslavi a Jablonci, kde padlo pět branek.

Právě v Jablonci byl k vidění nevídaně útočný fotbal, který se v závěru přenášel z jedné strany na druhou. Slovácku se díky slušnému výkonu podařilo vstřelit dvě branky, přesto si neodvezlo ani bod. Ten mohl vybojovat v závěru Švancara, ale v nadějné pozici neuspěl. Jeho střelu vykopl před brankovou čarou jablonecký Pavlík.

"Šel jsem tam na tutti, nebylo jiné řešení než skluz," uvedl po utkání Pavlík. "Zápas se musel líbit, i když trenéři mají zvýšený tep. Nejdůležitější každopádně je, že jsme dali o gól víc a tři body zůstaly v Jablonci," dodal. - více informací -

Na čtyřech gólech si fanoušci smlsli také v Plzni, kde fotbalisté Teplic vybojovali remízu 2:2. Severočeši vyrovnali dvacet minut před koncem, když Vidličkův přímý volný kop skončil po teči v síti.

Zápas přitom již od svého začátku sliboval parádní podívanou, když tři ze čtyř branek padly v úvodních jedenácti minutách utkání. Vadou na kráse byl však výkon hlavního sudího Makovičky a také nešetrný zákrok teplického Milana Matuly, který loktem atakoval domácího Jiráčka. Ten musel s roztrženým obočím odstoupit. - více informací -

I Letná se těšila, že uvidí spanilou jízdu Sparty. Lepší nebo alespoň stejně svižnou jako v úterý proti Panathinaikosu (3:1). Jenže třemi změnami poznamenaná sestava Sparty se tentokrát prosadit nedokázala.

Nepomohl ani návrat zkušeného Patrika Bergera, který v jedné z největších šancí zápasu na malém vápně tak dlouho váhal se zakončením, až prováhal. Wilfriedovu střelu zase lapil bezchybný gólman "klokanů" Sňozík, na něhož si sparťané nepřišli ani ranami z dálky.

Sparta tak má po dvou zápasech na kontě pouhé dva body, stejně jako její páteční soupeř. Navíc může pro klíčový zápas v Aténách přijít o Tomáše Řepku, který si natáhl sval a o jeho možném startu rozhodnou lékaři - více čtěte zde.

Tomáš Řepka kulhajíc opouští trávníkFoto Michal Beránek (Sport)
Zraněný Tomáš Řepka odchází po derby s Bohemians 1905 do kabinyFoto Michal Beránek (Sport)

Vyhrát nedokázal ani obránce loňského titulu Slavie, který v Brně dokonce prohrál. Již po dvanácti minutách prohrávali sešívaní 0:2 a tento stav vydržel až do konce utkání. - více informací -

Vše důležité během prvního poločasu se událo také v Mladé Boleslavi. Domácí ve čtyřicáté minutě vedli proti Liberci již 4:0. Do přestávky stačil ještě Slovan skóre zkorigovat na 4:1, ale více se mu již nepovedlo. - více informací -

Hodně se čekalo od střetnutí dvou moravských celků Olomouce s Ostravou. Sigma, která v týdnu uštědřila debakl skotskému Aberdeenu, nedokázala svůj výkon napodobit a protože branku nevstřelil ani Baník, skončilo utkání bezgólovou remízou. - více informací -

Na Strahově, který se pro letošní sezonu stal domovem pro Bohemians Praha, hostili klokani České Budějovice. Zhruba pětistovka diváků viděla podprůměrný fotbal, ve kterém nakonec domácí prohráli 0:2. - více informací -

Podobně "kvalitní" fotbal se hrál i v Kladně, kam přijela Příbram. A stejně jako na Strahově i tady vyhráli hosté 2:0. Další společnou věcí je delší poločasová přestávka zaviněná počasím. Na obou stadionech šla znovu mužstva na plac zhruba o 10-15 minut později, než je zvykem. - více informací -

Fotbalisté Bohemians 1905 děkují fanouškům po bezbrankové remíze na Spartě

Výsledky, 2. kolo:

Sparta - Bohemians 1905 0:0
- více informací, online přenos -

- Řepka si natáhl sval, stihne odvetu s Řeky? -
- Berger: Bohemka bránila v deseti...-

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:2 (2:1)
Branky: 2. Jiráček, 11. Lecjaks - 7. Vachoušek, 74. Vidlička.

- Slavia v krizi! Bije na poplach -

Bohemians Praha - SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1)

Branky: 32. Meszároš, 90. Ondrášek.

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 4:1 (4:1)
Branky: 19. a 20. Pecka, 36. Kulič, 40. Procházka - 43. Nezmar.
- Pecka: Já rozrážím, Marek Kulič vymýšlí -
- Duo Pecka - Kulič už zase řádí -

SK Kladno - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)
Branky: 44. Huňa, 89. Cafú.
- V Kladně se kvůli bouřce málem nedohrálo -

FK Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 3:2 (2:1)
Branky: 15. Pavlík z pen., 41. Vošahlík, 75. Drsek - 10. Švancara, 55. Chmelíček.
- Mazura: Škoda Švancarovy šance -
- Švancara zazdil tutovku. A omlouval se -

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.