Duo Pecka - Kulič už zase řádí

To, na co byli v Mladé Boleslavi zvyklí, stále funguje. Poprvé v sezoně vedle sebe nastoupili v útoku parťáci z let minulých Luboš Pecka s Markem Kuličem a svými zásahy rozhodli zápas s Libercem. Mladoboleslavští zvítězili nad Slovanem 4:1.
Pecka skóroval dvakrát, Kulič jednou. Jejich tři trefy se v prvním poločase vešly do rozmezí sedmnácti minut. Nejprve Pecka udeřil hlavou, pak pro něj po Keličově chybě vybojoval míč Táborský. Autor prvního gólu chtěl z levé strany přihrávat, ale Holeňák si skluzem srazil míč do branky.
Třetí gól přidal Kulič po dlouhém výkopu Vorla a bylo rozhodnuto. Liberecký zmar pak jen podtrhl brankář Zlámal, který neudržel Procházkovu ránu z pětatřiceti metrů. Na druhé straně zásah Nezmara už jen upravil výsledek.
Rozřešení celého utkání na sebe vzali právě Pecka s Kuličem. Oba se dobře znají z minulosti, v Mladé Boleslavi spolu působili až do ledna roku 2007. Pak přestoupil Kulič do Sparty a v létě opustil klub i Pecka, jenž coby nejlepší ligový střelec zamířil na hostování do Aachenu.
Ale letos v létě se oba opět potkali v Mladé Boleslavi. V přípravných zápasech dostávali šanci na to, aby si spolupráci oprášili, ale do prvního soutěžního utkání poslal trenér Dušan Uhrin mladší útok Kulič-Chramosta. Pecka zůstal pouze mezi náhradníky.
Včera však Mladoboleslavští změnili základní sestavu. Chramosta putoval mezi náhradníky a Kuliče doplnil na hrotu Pecka. „Nedostali jsme se do evropských pohárů, nehrajeme tolik zápasů, musíme zohledňovat to, jak hráči vypadají při tréninku,“ poznamenal Uhrin.
A toho se mladoboleslavský kouč držel i před utkáním s Libercem. Opustil model z prvního zápasu a dal do hry Pecku. „On vypadal v minulém týdnu na trénincích z útočníků nejlépe, a to rozhodlo,“ dodal Uhrin.
„Mě to ani nepřekvapilo, že hráli Pecka s Kuličem. Ono je to skoro jedno, protože Mladá Boleslav má v útoku velkou kvalitu, ať nastoupí kdokoliv,“ řekl liberecký brankář Zdeněk Zlámal. „Navíc my bychom dneska prohráli i s týmem z krajského přeboru.“
Je pravda, že Severočeši inkasovali tři laciné góly. Ale zase právě Pecka k nim pomohl svým důrazem a Kulič chytrostí. „Pořád se vzpomínalo na tu naši spolupráci, hodně se o tom mluvilo. Ale důležité je, že z toho teď padly tři góly a podařilo se nám porazit silný Liberec,“ pochvaloval si Marek Kulič.
V příštím kole míří Mladá Boleslav do Kladna. Zůstane trenér u stejného složení útoku, nebo se vrátí do hry Chramosta? „To teď není rozhodující, důležité je, abychom stříleli góly a dělali jsme body,“ míní Luboš Pecka.