Bergrovi roste nový meniskus, vrátí se v únoru | iSport.cz
12. října 2009 • 17:59

Bergrovi roste nový meniskus, vrátí se v únoru

Autor: pj
Vstoupit do diskuse
0
Patrik Berger v rakouském hotelu
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve čtvrtek odjel do Německa na kontrolu a slyšel samé pozitivní zprávy. Rehabilitace Patrika Bergra, který před sedmi týdny musel na operaci s kolenem, běží podle plánu. „Lékař byl spokojený. Žádné komplikace nejsou,“ uvedl.Fotbal na Facebooku

S rychlým návratem letenský záložník ale přesto počítat nemůže. Náročná operace, kterou prodělal, vyžaduje delší čas. „Vidím to řádově na konec února,“ přiznal Berger na oficiálních stránkách Sparty.

Bývalého reprezentanta trápila vnější strana kolena, kde prakticky neměl žádný meniskus. Podle svých slov dřela kost na kost.

„Museli mi vyvrtat do kosti malé dírky, které krvácejí. Z té hmoty, jež vzniká, se následně tvoří nový meniskus,“ popsal techniku, která se anglicky nazývá microfracture.

Patrik Berger se objevil v sestavě Sparty.Patrik Berger se objevil v sestavě Sparty.Foto Michal Beránek SPORT
Prvních šest týdnů po operaci Berger nosil elektrickou dlahu. Ta mu nohu ohýbala a zase narovnávala.

„Měl jsem jí na sobě šest hodin denně a na nohu nemohl vůbec šlápnout. Podle lékaře to byla jedna z nejdůležitějších částí celé rehabilitace,“ podotkl.

Co během této procedury Berger dělal? „Vůbec nic. Byl to zabitý den. Buď jsem si četl nebo koukal na televizi. Doktor sice říkal, že pokud při tom někdo usne, je to výhra v loterii, ale mně se usnout nepodařilo,“ vyprávěl Berger o šestitýdenní nudě.

Ale ani poté, co elektrickou dlahu sundal z nohy, se nemůže připravovat na návrat fyzicky. Na nohu může šlápnout jen z třiceti procent.

„Teprve až v osmém týdnu přejdu na osmdesát, devadesát procent. Pak odhodím berle a budu moci chodit bez nich,“ těší se.

Ve druhé části rehabilitace, která bude trvat dalších šest týdnů, bude Berger smět pouze na rotoped a aquajogging. Až tohle všechno absolvuje, pak přijde na řadu návrat na zelený pažit.

Témata:  sport, fotbal, berger, sparta
Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud