Kulič: Ukázal jsem, že nejsem vyhořelé palivo | iSport.cz
Michal Petrák
4. prosince 2009 • 04:57

Kulič: Ukázal jsem, že nejsem vyhořelé palivo

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na podzim byste v lize nenašli lepšího střelce. Přitom ještě před rokem by málokdo tipoval, že se jím může stát tehdejší trápící se sparťanský záložník. Marek Kulič však nápadně ožil po přestupu do známého prostředí – a na známou pozici. „Výborné sezony jsem měl i v Příbrami a v Budějovicích, ale Boleslav mi prostě sedí,“ libuje si.Když jste před třemi lety odcházel z Mladé Boleslavi, její šéf Josef Dufek řekl, že prodává Spartě vyhořelé palivo. Už jste mu to připomněl?
„Už když jsem šel do Sparty, pan Dufek se mi omlouval, že to myslel trochu jinak. Ale já takovéhle věci neřeším, mně to je jedno. Z Boleslavi mě nechtěli pustit, byla o mě tahanice, tomu jsem to přičítal. Pak jsme si volali asi za měsíc, přál mi, ať se mi daří, docela pravidelně jsme byli v kontaktu. Žádný problém.“

Ve Spartě jste nezažil kromě prvního půlroku zrovna dobré období. Překvapilo vás, že o vás Boleslav měla zájem?
„Oni tady asi věděli, co umím. A hlavně že jsem tam nenastupoval na své pozici. I když jsem ve Spartě první půli odehrál v záloze a druhý poločas v útoku, bylo to úplně o něčem jiném.“

Nepřemýšlel jste v době, kdy se vám nedařilo, spíš o nějaké nižší soutěži v Rakousku?
„Podívejte se, kolika hráčům se nedaří ve Spartě a ve Slavii, a přitom jinde září. Myslel jsem na to, že bych se už uklidil někam do Rakouska, ale moc se mi nechce. Mám dvě děcka, tahat je někam do školy... Jazyky taky umím super, to je paráda...“ (ironicky se směje)

Boleslavský Marek Kulič se raduje z vedoucího gólu proti OlomouciBoleslavský Marek Kulič se raduje z vedoucího gólu proti OlomouciFoto Pavel Mazáč (Sport)


V Boleslavi jste měli slibný začátek ligy, ale pak jste se zadrhli. Co se stalo?
„Dodnes, když se o tom s klukama bavíme, nechápeme, co mělo to září znamenat. Začali jsme super, nepouštěli jsme soupeře do šancí, pak se ale najednou všechno zlomilo. A já nevím proč. Když jsme to obrátili zpátky k lepšímu, v Liberci jsme to skvěle potvrdili...“ (Boleslav tam prohrála 0:3 – pozn. aut.)

Po podzimu jste nejlepším střelcem ligy, sám sebe však charakterizujete spíš jako nahrávače. Máte v současnosti jinou roli?
„V tom vidím hlavní příčinu. Hodně vždycky cestuju do zálohy, ale trenér mi nadává, zakazuje mi to. Říká mi, abych zůstal vepředu a šetřil síly, abych je měl na zakončení. To přináší góly. Ve Spartě jsem byl naučený hodně bránit, jenže když pak člověk jde do šance, nemá takovou sílu na kličku nebo střelu.“

Oproti sezoně 2006/2007 jste si prohodili role s Lubošem Peckou, tehdejším králem kanonýrů. Jak nese, že se mu tentokrát tolik nedaří?
„To je spíš otázka pro něj. Ale všichni vidíme, že se trápí. Sám nám to říkal... Diváci mu teď nadávají, to se mi nelíbí. Musíme taky brát, že tehdy jsme hráli trochu jinak. Matějovský to rozhazoval, já jsem to dával Pecimu a on v té době trefil všechno. Ale tak to útočníci mají – podívejte se na Keriče. Dal patnáct gólů, teď se trefil až v posledním podzimním kole.
deník Sport V pátečním deníku Sport najdete:
» celý rozhovor s Markem Kuličem

O čem mluví:
» Jak je na tom se svojí láskou k cigaretám?
» Kdy se dověděl, že ve Spartě skončil?

Boleslavský Marek Kulič se raduje z vedoucího gólu proti Olomouci
Boleslavský Marek Kulič se raduje z vedoucího gólu proti Olomouci

Témata:  sport, fotbal, boleslav, Kulič
Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud