Pavel Janega
27. února 2010 • 18:48

'Brabec ven!' řvalo pár fanoušků po chybě Sparty

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna chyba, jeden gól. A Příbram veze z Letné bod. Velké nedorozumění Ericha Brabce a Jaromíra Blažka připravilo Spartu o vítězství.Sparta dlouho vedla, pak ale Blažek nechytil balon a Brabec nepovedeným odkopem přihrál do běhu příbramskému Wágnerovi, který do prázdné branky zavěsil.

Brankář Jaromír Blažek v diskusi s Erichem Brabcem po inkasované brance.Brankář Jaromír Blažek v diskusi s Erichem Brabcem po inkasované brance.

Hrůznější zápletka letenský tým potkat nemohla. „Naprosto nepochopitelné,“ hodnotil kiks obrany trenér Jozef Chovanec.

Brabec po inkasované brance sklopil hlavu a kroutil s ní ze strany na stranu. Gólman Blažek jej okamžitě chytil za ramena a začal ho utěšovat.

„Říkal jsem mu, ať si z toho nic nedělá, protože to byla moje chyba. Měl jsem míč sebrat, takže ten gól beru na sebe,“ prohlásil po utkání Blažek.

Nepřehlédnětě:
Špatný start Sparty: remíza s Příbramí »
Blažek neviní Brabce. Byla to moje chyba, řekl »
Odpovědi na čtyři sparťanské klíčové otázky
»

Chovanec upozornil, že celá situace začala zaváháním Kušníra.

„Měl míč odkopnout, ale neučinil tak. Následně došlo k nedorozumění Brabce a Blažka. Ten to mohl v klidu chytit,“ uvedl.

Jak na nepovedený vstup Sparty do jarní části soutěže zareagovali fanoušci? Nikterak pozitivně: ohlušujícím pískotem a nesmělým pokřikem „Brabec ven!“.

Hlavičkový souboj Ericha Brabce.Hlavičkový souboj Ericha Brabce.

K pokřiku se sice nepřidali další fanoušci, předvedlo se pouze pár jedinců, ale takového Libora Sionka to mrzelo.

„Kdyby u té situace byl někdo jiný, tohle by se neřvalo,“ nechápal reakci fanoušků.

Brabce nevinil ani kouč Chovanec. Nejmenovitě kritizoval pouze hráče, kteří dostali šanci, ale nevyužili ji. „Pár jedinců si zavřelo dveře do sestavy,“ řekl. „Devátá ligová remíza není vůbec dobrá.“

Chovanec svá slova zdůvodnil tím, že výkon sparťanů nikoho nepotěšil.

„Byli jsme jedním slovem špatní. Náš výkon nebyl koncentrovaný, agresivní ani fotbalový. Nebyli jsme schopni udržet míč na zemi a pořád jsme nakopávali,“ zlobil se Chovanec.

Jedna omluva je však přijatelná. Spartě se před utkáním totálně rozsypala záloha. Proti Příbrami nemohlo nastoupit šest záložníků – dlouhobí marodi Hušek a Střeštík, Kucka (zánět kostnice), Vacek, Zeman (oba teplota) a Žofčák, jehož manželka má v 7 měsíci těhotenství problémy a podle Chovance je myšlenkami úplně jinde.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze