6. března 2010 • 10:14

Bohemka proti Sigmě bez diváků: Divný trénink

Autor:
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to klišé, fráze, tak trochu trapná odrhovačka mezi sportovními výroky: Fotbal se hraje pro diváky. Jenže tahle ohraná pravda nebude dnes odpoledne na pražském Strahově platit. Bohemians 1905 se poměří s Olomoucí o ligové body před prázdnými tribunami. Jaké to vlastně je hrát fotbal na dvacetitisícovém stadionu, kde je pár desítek pořadatelů, novinářů a bafuňářů?Klokani jsou potrestáni za výtržnosti fanoušků při podzimním duelu se Spartou. Zaplatili pokutu, za duel se Sigmou vysází další statisíce – a nevydělají vůbec nic.

„Bude to těžké. Hrajeme doma, přesto bez podpory,“ postěžoval si kouč Bohemians Pavel Hoftych.

Tým nebude mít za sebou sílu zelenobílého kotle, jehož energie je zásadní pro hru bojovného mužstva. Vitalita fanoušků se přenáší na trávník, Bohemians bodují převážně díky nasazení, tvrdosti, neústupnosti, agresivitě.

„Jenže zápas bez diváků je úplně bez náboje,“ tvrdí bývalý český reprezentant Tomáš Ujfaluši.

Fanoušci Bohemians 1905 slaví vítězství nad Českými BudějovicemiFanoušci Bohemians 1905 slaví vítězství nad Českými Budějovicemi

Nynější zadák Atlétika Madrid zažil souboj za zavřenými dveřmi v italské lize. Jeho Fiorentina sehrála bez fanoušků duel s Ascoli, navíc na neutrální půdě v Rimini.

„Byla to bída,“ vzpomíná Ujfaluši. „I když to byl mistrák, atmosféra žádná. Vypadalo to spíš jako trénink.“

Podobnou zkušenost má za sebou i Erich Brabec, v současnosti stoper pražské Sparty. Na podzim si zahrál za Ankaragücü utkání turecké ligy na prázdném stadionu Fenerbahce. „Bylo to divné,“ vybavuje si obránce.

Dnes tuto divnost pozná i česká liga.

Olomouc podruhé: Zase rozpačitě?

Na Strahově bude slyšet každé slovo. Bude to výhoda pro hosty? Vždyť jinak by domácí Bohemians hnala horda věrných.

„Nevím, nikdy jsem takovou situaci nezažil,“ reaguje Zdeněk Psotka, trenér Olomouce. „Vůbec si nedovedu představit, jak bude zápas bez lidí na tak velkém stadionu vypadat.“

Kouč podobnou událost nepamatuje, ale jeho Sigma ano. V roce 1996 si zahrála v Poháru UEFA domácí duel s Hutnikem Krakov před prázdnými tribunami.

Vyhrála pouze 1:0 – a hrála příšerně. V odvetě pak podlehla 1:3 a s outsiderem vypadla. „Prohráli jsme si to doma,“ řekl stoper Michal Kovář.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze