12. března 2010 • 10:01

Slavia a gólmani: Posadí Jarolím Seneckého?

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jedna stará pravda říká: Chybami se člověk učí. Brzy poznáte, jak dobrý žák je Karel Jarolím, kouč fotbalové Slavie. Před sobotním duelem s Teplicemi, zřejmě klíčovým bojem Slavie o zachování naděje na titul, totiž řeší, zda ponechat v bráně Slováka Štefana Seneckého.Zkušenost a poučení z podzimních neúspěchů mu přitom jasně nakazuje: Dej gólmanovi důvěru! Jen si připomeňme, co trenéra přinutilo, aby uvažoval už po druhém jarním kole o změně.

Senecký byl fantastický v úvodním střetu se střížkovskými Bohemians, ale ve druhém proti Českým Budějovicím vyhořel.

Jarolíma mrzí Seneckého chyby. Posadí ho? »

Dostal dva šílené góly: jeden ze třiceti metrů doprostřed brány, při druhém mu nepříliš ostrá střela proklouzla pod tělem. „Beru to na sebe,“ přiznal bez vytáček. „Nevím, proč jsem v obou situacích jednal tímto způsobem.“

Jarolím to také nechápal, a proto pohrozil: „Pustil laciné branky. Uvidíme, kdo bude chytat příště, máme tady ještě dva gólmany.“

Seneckému se zápas proti Budějovicím nepovedl.
Seneckému se zápas proti Budějovicím nepovedl.

Na mysli měl Martina Vaniaka. Pravda, to je jistota, ale veterán sám několikrát připustil, že bere post dvojky jako čest. K němu pak Lotyše Denisse Romanovse, jenž na podzim zrovna nepřesvědčil, že by měl být neohroženou jedničkou v kádru úřadujícího mistra.

To o Seneckém šly z Turecka, kde působil, velmi dobré reference. Ty (plus výkon z duelu se Střížkovem) jsou prvním důvodem, proč ho podržet.

Tím druhým je vzpomínka na podzim. Jarolím svým točením gólmanů – vyzkoušel hned tři – tým rozhodil. „Byl to jeden z důvodů, proč Slavia nešlapala jako v minulých sezonách,“ pronesl internacionál Ladislav Vízek.

Teď mají za sebou červenobílí dvě výhry a veletoč na klíčovém postu by je mohl přibrzdit. Navíc Senecký není žádný zelenáč, naopak je to slovenský reprezentant. Zkrátka velmi dobrý gólman. „Nevím, jak to tady chodí, ale myslím si, že si na lavičku hned sedat nemusím,“ řekl.

Jarolím by si to měl uvědomit také. Pokud to myslí s honem za obhajobou vážně.

Vichr v bráně Slavie

Je to prokletá pozice, místo v bráně pražské Slavie. V současném ligovém ročníku se na něm protočili čtyři muži v rukavicích. To je pořádný vichr! Koho už poslal mezi tyče kouč Karel Jarolím?

Martin Vaniak - 10 zápasů
Veterán začal sezonu špatně, byl sesazen, ale zase se vrátil. Nyní plní pozici dvojky. Vždy připraven!

Jan Hanuš - 3 zápasy
Mladík byl nečekaně a krátce nasazován po Vaniakově zaváhání. Na jaře odešel na hostování.

Deniss Romanovs - 3 zápasy
Lotyš měl být jednička, ale zamlčel trest pro evropské poháry. A na konci podzimu byl nejistý. Nyní je z něj trojka.

Štefan Senecký - 2 zápasy
Slovák má na jaře za sebou dvě naprosto odlišná utkání. Proti Střížkovu byl fantastický, proti Budějovicím příšerný. Postaví se v sobotu Teplicím?

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze