Pavel Janega
25. března 2010 • 13:32

‚A vám se to jako líbilo?!‘

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Budeme žrát led a hrát jako buldoci, velí Kacetl před sedmým zápasem Budeme žrát led a hrát jako buldoci, velí Kacetl před sedmým zápasem
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Legendární hláška Ivana Horníka se perfektně hodí k současnému problému tuzemské ligy. Proč v utkáních nejlepších českých týmů nepadají góly? Odpověď zní jednoduše, ale logicky: protože chybějí kvalitní střelci, kteří se neumí prosadit proti organizované obraně. Fanoušek se proto ptá: kdy teda očekávat atraktivní zápas, když ti nejlepší mezi sebou góly dávat neumějí?Viděli jste šlágr kola Jablonec – Sparta? Líbil se vám? Jakou školní známku byste mu udělili? Dva, tři, čtyři?

Podle mého názoru si duel zaslouží dvojku, byť někteří nebudou souhlasit. Utkání totiž mělo náboj, po taktické stránce jistou dávku napětí.

Jenže góly nepadaly a především kvůli nim divák na fotbal chodí. Navíc kromě tří šancí – včetně té Pekhartově – směrem dopředu nedokázaly obě ofenzivy nic vymyslet.

Pavel Verbíř po zápasePavel Verbíř po zápase

Takže nikdo nemůže mít fanouškovi za zlé, když si po utkání odplivne a hlesne: „Nuda. Proč jsem se proboha na tenhle zápas díval!?“

Na druhou stranu s rizikem, že neuvidí úchvatné představení jako v Premier League, na zápas jde.

Český fanoušek si musí uvědomit, že tuzemská liga nenabízí v řadách útočníků kvalitu. Tudíž je jasné, že atraktivních duelů v sezoně moc nebude.

Jablonecký kouč František Komňacký to pojmenoval trefně: „Tady neběhá Ronaldo ani Messi, kteří umí šance zakončovat i připravit. V naší lize kvalita hráčů, kteří jsou na hřišti od toho, aby rozhodovali zápasy, není tak velká.“

Taky dodal, že pokud se někdo schopný najde, dlouho se v Gambrinus lize neohřeje.

Z toho vzniká problém: pokud se brankáři nebo obránci nedopustí chyb, stěží uvidíte pohledný zápas s brankami.

Stačí si vzpomenout na nedávná utkání Slavia – České Budějovice a Liberec – Bohemians Praha.

V každém zápase padlo pět branek. Fanoušci doslova hltali zajímavý vývoj. A když stáli na straně poražených, odcházeli domů s pocitem, že viděli kvalitní hru.

Ve skutečnosti však viděli chyby, které trenérům málem přivodily infarkt.

Naopak když defenzivy dodrží pokyny trenérů a nic nezkazí, útočníky většinou zastíní... A takových zápasů je hodně. Třeba:

Jablonec – Sparta 0:0,
Slavia – Teplice 0:0,
Plzeň – Ostrava 0:0,
Slavia – Plzeň 0:0,
Sparta – Plzeň 0:0.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze