2. března 2011 • 05:00

Záhadná E Side Property: Majitel opět neznámý

Autor: har
Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 3:4p. Ostravané jdou do semifinále! Opět rozhodl Mueller
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mlha před mnou, mlha za mnou. Tenhle slogan jako by razila společnost E Side Property Limited. Její majitel je stejně neznámý jako současný majitel fotbalové Slavie. Kdo stojí za firmou E Side Property Limited? Jaký je její podnikatelský záměr, se kterým vstoupila do ČMFS?Chtěli byste to vědět, máte smůlu. Tahle firma je už dlouho zahalená v kouřové cloně. Včerejší nahánění Dušana Jedináka, vedoucího organizační složky této společnosti v České republice, do toho zapadalo.

„Pošlete panu Jedinákovi otázky mailem a on na ně určitě odpoví,“ zaznělo s pražského sídla této firmy. Otázky odešly, odpovědi na ně nepřišly.

Co se ví o původu E Side Property Limited? Na oficiálních webových stránkách mulitifunkční arény je představena takto: „Společnost vznikla proto, aby bezpečně stadion odfinancovala. E Side zajišťuje financování a nese garance vůči finančním institucím.“

Její akcionářská struktura se však schovávala pod pláštěm anonymity. Před třemi roky se rozhodli přijít téhle záhadě na kloub redaktoři MfDnes. Zjistili, že stoprocentním vlastníkem E Side Property je jistá společnost Key Oak, která je zase spjata se společností Key Investments. Mimochodem, právě Key Investments spravuje majoritní balík akcií SK Slavia Praha – fotbal a.s. pro dosud neznámého majitele.


Reportéři pátrali v Londýně po sídle obou společností. Z centrály Key Investments se vyklubal dřevěný srub kdesi na polích za anglickou metropolí. Key Oak měla adresu na Hanover Square, ale neměla na ní ani cedulku, natož kancelář.

To bylo před třemi roky, leccos se mohlo změnit. Rodina, která nosí v erbu E Side, se od té doby rozrostla. Ovšem vzájemně je propojená. Tak například profesor Jaroslav Daňhel zastává podle českého obchodního rejstříku funkci ředitele E Side Property Limited.

Kdo vlastní společnost E Side Property?
Kdo vlastní společnost E Side Property?

Zároveň je ale vedoucím organizační složky Slavia Plaza Limited, která by měla mít na starost výstavbu hokejové arény v Edenu. Tentýž muž byl i členem dozorčí rady fotbalové Slavie.

Loni na podzim se E Side Property Limited ocitl v centru pozornosti poté, co se provalily jeho nemalé dluhy vůči firmě Hochtief, která pro něj stavěla stadion v Edenu. Stavební firma to hnala k soudu, kde vymáhala zaplacení více než 200 milionů korun.

Teď se zase nejen slávistická veřejnost ptá, co tahle firma sleduje přihlášením do řad ČMFS. Spekulací na tohle téma je spousta: boudou ušitou na ENIC počínaje a tím, že by členství mohlo posloužit jako bič na neplatiče nájemného v Edenu, kde jsou v azylu fotbalisté Bohemians i Slavie, konče.

E Side Property Limited by je coby člen ČMFS mohl předat fotbalové arbitráži, která by pak mohla dotyčným do úhrady dluhy pozastavit přestupy a v případě dalšího nezaplacení připojit jiné nepříjemné sankce.

Ale to jsou jen kdyby. V reálu vládne samá mlha.

Vstoupit do diskuse
5

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud