Slavia v nejistotě: Žádný Kellner, ale konkurz? | iSport.cz
7. března 2011 • 18:21

Slavia v nejistotě: Žádný Kellner, ale konkurz?

TOP VIDEA
Sparta - České Budějovice: Čolič srazil Kozáka, sudí penaltu nepíská Sparta - České Budějovice: Čolič srazil Kozáka, sudí penaltu nepíská
Kometa Brno - Mountfield HK: Zaťovič zkompletoval hattrick a rozhodl, 3:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Zaťovič zkompletoval hattrick a rozhodl, 3:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Léčba miliardářem Petrem Kellnerem? Ale kdeže! Nejdřív očista od dluhů v konkurzu a až poté prodej klubu dosud tajemnému českému subjektu. To má být pravý plán současné Slavie. Společnost E Side Property Limited v tom žádnou roli hrát nebude, což tvrdí nový ředitel Pavel Kuka.Slávističtí fanoušci už vyhlížejí mnohamilionovou finanční injekci od nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, o němž se spekuluje jako o novém vlastníkovi zadluženého klubu.

Ale pozor, zdá se, že to může být jen pozlátko zakrývající mnohem drsnější realitu. Podle informací Sportu zatím není na obzoru boháč s pohádkovým jměním, který by bez mrknutí oka uhradil více než 100milionový dluh vůči bývalému majiteli Slavie britské investiční skupině ENIC. A tak se pracuje na jiné verzi.

Janda odpočívá na trávníkuJanda odpočívá na trávníkuFoto Jaroslav Legner (Sport)
„Nejprve má být současná Slavia dovedena do konkurzu, ve kterém mají být umořena její mimofotbalová pasiva, a očištěnou fotbalovou Slavii má následně koupit nový majitel,“ tvrdí zdroje blízké Edenu.

Vedení „sešívaných“ tenhle scénář považuje za výplod bujné fantazie. „Nic takového nechystáme, ani se na to nepřipravujeme. V současné době pracuje Slavia na vstupu velkého strategického partnera,“ zdůraznil ředitel komunikace Slavie Ondřej Zlámal.

Jakým způsobem generalita „červenobílých“ pracuje na vstupu slibovaného velkého partnera, však zůstává v kouřové cloně. Co má zakrýt?

V kuloárech se nahlas hovoří, že majoritní akcionář Slavie už spustil projekt zvaný konkurz. Kdyby tak učinil, nastoupil by do klubu správce konkurzní podstaty a začal by nakládat s jeho majetkem tak, aby co nejvíce uspokojil všechny věřitele, kteří by museli své pohledávky vyčíslit do třiceti dnů.

Jak by je uspokojoval? Rozdělil by mezi ně výnos z prodeje zbylého majetku. No a co Slavia dnes může zpeněžit? Jedině práva na ligu a na hráče. Tohle „zboží“ by mohl koupit právě nový majitel. A ENIC, který vymáhá na Slavii dluh 111 milionů korun, by lidově řečeno „ostrouhal“.

Zdeněk Zlámal byl pár sekund od udržení čistého kontaZdeněk Zlámal byl pár sekund od udržení čistého kontaFoto Barbora Reichová
Spekuluje se, že většinový vlastník Slavie si už měl v této věci pozvat ke konzultaci Radka Běláka, muže, který má zkušenosti s konkurzem klubu Boby Brno.

Ten skončil na sklonku roku 2000 v konkurzu a následně ho za výhodnou cenu (odhady se tenkrát pohybovaly kolem 30 milionů korun) koupila stavební společnost Stavo Artikel. Ligu pak s dobrozdáním výkonného výboru Českomoravského fotbalového svazu hrál tým Stavo Artikel Brno.

Bělák, jenž byl tenkrát sekretářem klubu, však jakýkoli kontakt s Edenem popřel. „Se Slavií o ničem nejednám a v ničem s ní nespolupracuju,“ řekl včera jednoznačně.

Jak by se ale dnes dívala na model nejprve konkurz a pak prodej Slavie Haškova fotbalová vláda? Povolila by ho? Šéf legislativně právního oddělení ČMFS Petr Doležal, mimochodem někdejší generální ředitel Slavie z doby, kdy se v klubu špatným hospodařením kumulovaly dluhy, na to nemá jednoznačnou odpověď.

Mementem v tomto směru by však měla být pro svazovou generalitu kauza několika Bohemians, kterou dodnes řeší civilní soud a na níž se Doležal podílel.

V jednom je ovšem jasno. Společnost E Side Property Limited, vlastník stadionu v Edenu, se nebude na „slávistických škatulatech“ nikterak podílet.

Sportu to deklaroval její nový ředitel, kterým se oficiálně stal internacionál a bývalý kanonýr Slavie Pavel Kuka. „Se Slavií jsme ve smluvním vztahu na pronájem stadionu a to je všechno,“ zdůraznil a ujistil, že ani slávistické „áčko“ se nechystá stáhnout pod křídla E Side.

Nového vlastníka klubu však netrpělivě vyhlíží i on.

Kdo bude novým vlastníkem fotbalové Slavie?
Kdo bude novým vlastníkem fotbalové Slavie?

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud