Fanoušci povzbuzovali Slavii před stadionem | iSport.cz
16. května 2011 • 22:04

Fanoušci povzbuzovali Slavii před stadionem

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zhruba 150 příznivců fotbalové Slavie dnes přišlo alespoň za brány stadionu v Edenu podpořit svůj tým v ligovém duelu s Příbramí. Utkání 28. kola se odehrálo kvůli trestu za řádění fanoušků v nedohraném pohárovém duelu s Olomoucí před prázdným hledištěm.Mladí fanoušci zejména v druhém poločase hlasitě skandovali slávistická hesla, do konce zápasu jich však na místě vydržela pouze necelá stovka.

Na prostranství před vstupem do hlediště příznivci po dobu zápasu v klidu popíjeli, kopali si s míčem a oslavovali góly Slavie, která zvítězila 3:2. Fandění se obešlo bez incidentů, příznivci chtěli, aby jejich podporu uslyšeli vevnitř fotbalisté. Skandování poprvé dolehlo do liduprázdné Synot Tip Arény asi po dvanácti minutách.

V druhé půli fanoušci vyvolávali jména náhradního brankáře Pražanů Martina Vaniaka a střídající útočníka Stanislava Vlčka. Hráči však i přes několikeré výzvy nepřišli fanoušky po utkání pozdravit.


V okolí stadionu připravila bezpečnostní opatření pražská policie. Na fanoušky dohlíželi členové pořádkové, dopravní i kriminální služby. Přítomni byli i příslušníci antikonfliktního týmu, v záloze byla připravena speciální pořádková jednotka.

Slávisté pykají za výtržnosti svých fanoušků v úvodním duelu semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci. Příznivci vršovického celku při něm protestovali proti nejasné situaci v zadluženém klubu a dožadovali se od vedení informací o tom, kdo je majitelem a jaké bude budoucnost Slavie.

V poločasové přestávce se po krátkém projevu generálního ředitele Miroslava Platila protest zvrhl a vyústil v násilnosti na stadionu a pokus napadnout klubové představitele. Zápas musel být předčasně ukončen a následně byl zkontumován.

Slavia vedle toho dostala tresty také od disciplinární komise. Tři soutěžní domácí duely musí odehrát bez diváků a navíc zaplatí pokutu 750 tisíc korun.

Koreš se raduje z vedoucí brank
Koreš se raduje z vedoucí brank

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud