16. května 2011 • 22:04

Fanoušci povzbuzovali Slavii před stadionem

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zhruba 150 příznivců fotbalové Slavie dnes přišlo alespoň za brány stadionu v Edenu podpořit svůj tým v ligovém duelu s Příbramí. Utkání 28. kola se odehrálo kvůli trestu za řádění fanoušků v nedohraném pohárovém duelu s Olomoucí před prázdným hledištěm.Mladí fanoušci zejména v druhém poločase hlasitě skandovali slávistická hesla, do konce zápasu jich však na místě vydržela pouze necelá stovka.

Na prostranství před vstupem do hlediště příznivci po dobu zápasu v klidu popíjeli, kopali si s míčem a oslavovali góly Slavie, která zvítězila 3:2. Fandění se obešlo bez incidentů, příznivci chtěli, aby jejich podporu uslyšeli vevnitř fotbalisté. Skandování poprvé dolehlo do liduprázdné Synot Tip Arény asi po dvanácti minutách.

V druhé půli fanoušci vyvolávali jména náhradního brankáře Pražanů Martina Vaniaka a střídající útočníka Stanislava Vlčka. Hráči však i přes několikeré výzvy nepřišli fanoušky po utkání pozdravit.


V okolí stadionu připravila bezpečnostní opatření pražská policie. Na fanoušky dohlíželi členové pořádkové, dopravní i kriminální služby. Přítomni byli i příslušníci antikonfliktního týmu, v záloze byla připravena speciální pořádková jednotka.

Slávisté pykají za výtržnosti svých fanoušků v úvodním duelu semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci. Příznivci vršovického celku při něm protestovali proti nejasné situaci v zadluženém klubu a dožadovali se od vedení informací o tom, kdo je majitelem a jaké bude budoucnost Slavie.

V poločasové přestávce se po krátkém projevu generálního ředitele Miroslava Platila protest zvrhl a vyústil v násilnosti na stadionu a pokus napadnout klubové představitele. Zápas musel být předčasně ukončen a následně byl zkontumován.

Slavia vedle toho dostala tresty také od disciplinární komise. Tři soutěžní domácí duely musí odehrát bez diváků a navíc zaplatí pokutu 750 tisíc korun.

Koreš se raduje z vedoucí brank
Koreš se raduje z vedoucí brank

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud