29. července 2010 • 10:15

Konec Ďolíčku! Majitelé nechtějí stadion opravit

Autor: fot
Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Naděje fanoušků Bohemians 1905, že by se někdy vrátili do svého milovaného Ďolíčku, zřejmě definitivně padla. Společnost Cifi Football, která je majoritním akcionářem vršovické Bohemky, vydala včera prohlášení, z něhož je patrné, že tým s klokanem ve znaku zůstane v Edenu."Projekt Ligové stadiony 2012 zcela jasně a závazně určuje, jaké parametry musí mít všechny stadiony v České republice, na kterých se bude hrát nejvyšší soutěž. Tyto parametry stadion v Ďolíčku nesplňuje a jeho rekonstrukce by majitele, společnost Bohemians Real, stála nemalé investiční výdaje," píše se v prohlášení.

Radek Sňozík se loučí s Ďolíčkem i fanouškyFoto Michal Beránek (Sport)

"Takové prostředky společnost nemá a je zcela jasné, že by se investice v takovém rozsahu nikdy nevrátila."

Majitelé dále uvádějí, co je vedlo k přestěhování do Edenu.

"Jako majoritní akcionáři Bohemians 1905 musíme klubu zajistit finanční a sportovní perspektivu, možnost se rozvíjet. Snižování nákladů a maximální efektivita je v době krize nutností. Proto se klub od této sezóny přestěhoval do Edenu, na nejmodernější stadion v České republice, kde jsou lepší podmínky a zázemí pro diváky i hráče," napsali.

"V současnosti je připravován projekt dostavby jižního křídla stadionu, kde bude pro Bohemians 1905 v následujících měsících dobudováno plnohodnotné moderní zázemí. Další setrvání na stadionu v Ďolíčku bylo neudržitelné."

Ondrej Oravec, zástupce Cifi Football, zároveň potvrdil, že existuje snaha vyřešit vztahy s „předchozím“ majitelem klubu panem Vejsadou a ukončit všechny spory.

Včetně konkurzu, kvůli kterému jsou zablokované i platby za prodej Jana Morávka do Schalke 04. Klubu tak chybějí peníze na provozní náklady ve výši 10 milionů korun ročně, a proto nemá vyrovnaný rozpočet. „Jsme však nuceni vyčkat na rozhodnutí soudu. Jeho výsledek nelze předjímat,“ prohlásil Oravec.

Emotivní rozlučka s Ďolíčkem - maskot klokana má zepředu na kapse nápis Patřím do Ďolíčku, vzadu pak.. V Edenu chcípnu
Emotivní rozlučka s Ďolíčkem - maskot klokana má zepředu na kapse nápis Patřím do Ďolíčku, vzadu pak.. V Edenu chcípnu

Vstoupit do diskuse
5

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud