Řepkův trest: Tři zápasy stop a nesmí být kapitán | iSport.cz
5. srpna 2010 • 15:00

Řepkův trest: Tři zápasy stop a nesmí být kapitán

Autor: spo, rou
Vstoupit do diskuse
7
Tomáš Řepka po remízovém utkání v Liberci
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

"Fotbalový soud" potrestal ve čtvrtek Tomáše Řepku za jeho plivanec na protihráče Ladislava Volešáka v ligovém zápase proti Slovácku. Kapitán Sparty vyfasoval třízápasový distanc, první zápas už si ovšem "odseděl" v Českých Budějovicích. Disciplinárka mu také do konce roku zakázala nosit kapitánskou pásku.Disciplinární komise přihlédla k tomu, že se za svůj čin omluvil, a volila trest na nižší hranici. Řepka se prý ke svému přestupku přiznal, ale nezapomněl poznamenat, že ho Ladislav Volešák vyprovokoval nepříjemným faulem.

Zkušenému bekovi naopak přitížilo, že se nesportovního chování dopustil jako kapitán. Proto se disciplinárka rozhodla Řepkovi do konce roku kapitánskou pásku zakázat.

Tomáš Řepka se po dohodě s klubem odmítl k verdiktu vyjádřit, rychle proběhl mezi čekajícími novináři do svého bílého mercedesu a odjel.

"Klub i hráč trest akceptují," prohlásil jen sparťanský mluvčí Ondřej Kasík. "Je to v souladu s interním klubovým trestem, kterým byla peněžitá pokuta," dodal s tím, že o její výši nesmí hovořit, protože to zakazuje hráčská smlouva.

Řepku podle Kasíka nejvíce mrzí, že mu disciplinárka sebrala kapitánskou pásku. "Cítí, že ho sparťanská veřejnost uznává jako vůdce týmu, a je mu líto, že ji zklamal."

Spartě bude klíčový bek chybět ještě v nedělním zápase proti Ostravě a za týden v Příbrami.

Zdá se vám trest pro Řepku přiměřený, nebo jsou tři zápasy málo? Diskutujte pod článkem!

Vstoupit do diskuse
7

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud