Bohemians jako Střížkov: Tohle je 2 627 diváků? | iSport.cz
8. srpna 2010 • 13:30

Bohemians jako Střížkov: Tohle je 2 627 diváků?

Autor: Patrik Vacek (Blesk), Pavel Krejča (Blesk)
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Brno - Olomouc: Velký závar před Mandousovou bránou zužitkoval Přichystal, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě v loňské sezoně se fotbalový klub Bohemians 1905 pyšnil jednou z největších návštěvností na zápasech první ligy. Zelenobílý tým se spoléhal na stadionu v Ďolíčku na věrné fandy. V letošní sezoně je vše jinak.Po přestěhování do Edenu fandové vyhlásili bojkot a znatelně se to odrazilo na návštěvnosti. Na klokany hrající se Slováckem (1:0) se přišlo včera podívat pouhých 2627 diváků.

To byl oficiální počet. Realita byla horší. Přišlo tak o tisíc lidí méně! Prázdné tribuny a mrtvolná atmosféra.

Hráči Bohemians 1905 se nestačili divit, před jakou kulisou proti Slovácku hrají. Z Moravy přijelo tým hostí podpořit přes tři sta fanoušků, kteří celý zápas podporovali svůj tým.


Zato skandování domácích fandů bylo hodně chabé. Kouč vršovického týmu ještě před zápasem doufal, že diváci do Edenu přece jen dorazí.

„Věříme, že si cestu na stadion najdou i fanoušci Bohemky, mužstvo to bude hodně potřebovat. Předem děkujeme lidem za podporu,“ vyzýval fandy kouč Pavel Hoftych.
Prázdno, prázdno, prázdno. V Edenu avizovaných více než 2 500 fanoušků rozhodně nebylo
Prázdno, prázdno, prázdno. V Edenu avizovaných více než 2 500 fanoušků rozhodně nebylo

Bohužel na něj i celý tým se v deštivém počasí většina klokanů vykašlala. Přišlo jen pár skalních fanoušků, kteří se nezapojili do bojkotu proti přestěhování Bohemians 1905 z Ďolíčku do Edenu, kde hraje domácí zápasy i Slavia.

Když hlasatel na stadionu oznámil, že do ochozů přišlo 2627 diváků, bylo všem do smíchu. Na stadionu bylo tak o tisícovku méně.

Klokani asi nechtěli vytvořit letošní rekord v malé návštěvnosti. Ten je 2358 diváků.

Vedení Bohemians 1905 se tak zachovalo jako jejich úhlavní nepřítel Střížkov. Ten si také vloni připočítával diváky a byl pro smích. Smutné, že stejný osud teď má ta Bohemka, která se prohlašuje za jedinou pravou.

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud