Konec bojkotu! Slávisté se vrací do "kotle" | iSport.cz
12. srpna 2010 • 18:40

Konec bojkotu! Slávisté se vrací do "kotle"

Autor: ČTK, bke
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příznivci fotbalové Slavie Praha přerušili bojkot domácích utkání a vrátí se do ochozů. Zaplněný "kotel" by měl povzbuzovat mužstvo sešívaných už v nedělním zápase proti Liberci. Zástupci iniciativy Tribuna Sever to oznámili na svých internetových stránkách slaviaultras.cz.Slávističtí fanoušci dosud bojkotovali domácí zápasy, protože nesouhlasili s rozhodnutím, že v Edenu budou své domácí zápasy hrát i fotbalisté Bohemians 1905. Na dosud jediný domácí zápas Slavie s Mladou Boleslaví (1:0) přišlo do dvacetitisícového hlediště jen 4259 diváků, v úvodním kole na derby s Bohemians 1905, kteří byli vedeni jako domácí a jejichž fanoušci rovněž zápasy v Edenu bojkotují, dorazilo do ochozů 5623 lidí. V minulé sezoně dosahovala průměrná návštěva Slavie bezmála 10.000.

"Přerušením bojkotu jasně ukazujeme, že nám na Slavii záleží. Je určitým vstřícným krokem směrem k vedení. Věříme, že vedení a zejména pan (předseda představenstva) Rosen to se Slavií myslí dobře. Taktéž věříme, že dojde k výraznému zlepšení v komunikaci mezi klubem a fanoušky," uvedli slávističtí ultras v prohlášení.

Ředitel Slavie Miroslav Platil změnu postoje fanoušků z "kotle" uvítal. "Fotbalu i Slavii to prospěje. Beru to jako výsledek našich společných jednání i jako začátek příští, ještě lepší vzájemné komunikace," uvedl Platil na klubové internetové stránce.

Na základě jednání fanoušků s vedením klubu by měl vyrůst před stadionem stožár pro slávistickou vlajku, nad arénou zazáří klubové logo a sami příznivci se chtějí podílet na vybudování prohlídkové trasy, síně tradic i výzdobě stadionu, a to i finančně.

"Slavia se zavázala, že slávistický stadion v Edenu vyzdobí, jak už to mělo dávno být. Musíme se zde cítit jako doma! Konkrétní kroky v plnění tohoto závazku budeme bedlivě sledovat," uvedli fanoušci na webu. Sami na druhou stranu hodlají respektovat skutečnost, že vedení nehodlá odtajnit akcionářskou strukturu.

S přítomností "klokanů" v Edenu se ale slávističtí ultras smířit nehodlají. "I nadále budeme dělat vše pro to, aby Bohemka z Edenu co nejdříve zmizela a aby stadion zůstal co nejvíce slávistický. Naprosto odmítáme jakékoliv další úpravy do zeleno-bílých barev v Edenu," píše se v prohlášení.

Fanoušci fotbalistů Slavie a Bohemians 1905 společně 16. července protestovali před Synot Tip Arenou v Praze. Chtěli tak vyjádřit nesouhlas se stěhováním Bohemians 1905 do Edenu.
Fanoušci fotbalistů Slavie a Bohemians 1905 společně 16. července protestovali před Synot Tip Arenou v Praze. Chtěli tak vyjádřit nesouhlas se stěhováním Bohemians 1905 do Edenu.

Vstoupit do diskuse
3

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud