Wilfried se upsal Spartě. Bony za 7 milionů? | iSport.cz
Stanislav Hrabě
13. srpna 2010 • 05:00

Wilfried se upsal Spartě. Bony za 7 milionů?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
Liberec - Pardubice: Zacharčukův nedůraz dokázal potrestat Gríger, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři klikyháky na slavnostně připraveném dokumentu – hráčův, agenta a zástupce klubu – a Bony Wilfried se do léta 2014 definitivně upsal Spartě Praha. Co bylo ohlášeno, je tak i oficiálně stvrzeno. Podle informací ze zákulisí si útočník díky novému kontraktu vydělá asi sedm milionů korun.V současné době má Bony Wilfried, útočník Sparty Praha pocházející z Pobřeží slonoviny, obdivuhodnou formu. Ničí soupeřovy obrany, dává góly. Zájem o jeho služby narůstá, jen v tomto přestupovém oknu se ozvaly kluby z Turecka, Německa i Francie. On však Letnou jen tak neopustí – upsal se na čtyři roky až do léta 2014.

Platy ve Spartě
ročně v milionech korun

10      Řepka     
10      Matějovský
8,5     Sionko
8        Brabec
7        WILFRIED
6        Hoheneder
6        Pamič 
5,5     Zítka
5        Blažek
4        Kušnír

Jde o kvalifikovaný odhad

„Jsme všichni rádi, že zůstává,“ neskrýval spokojenost Jakub Votava, personální ředitel pro sportovní úsek. „Budeme pokračovat v tom, co jsme začali. A bude to lepší,“ připojil se hráč.

Díky své formě a předváděným výkonům si čerstvým závazkem výrazně polepší. „Jde o obchodní tajemství a nemůže podrobnosti zveřejňovat,“ odmítl Votava odhalit výši gáže. „Ale když si vezmete, že ve Spartě začínal v B–mužstvu a spal na internátu, tak se dostává úplně někam jinam,“ připomněl přerod afrického legionáře z nevybroušeného talentu v oporu týmu.

Koncepční tříletá práce se pražskému klubu rozhodně vyplatila. „Nejde jen o sportovní činnost, ale hráč, který nemá u nás žádné zázemí, vyžaduje i péči mimo hřiště,“ doplnil Wilfriedův agent Dalibor Lacina. Je toho dost: bydlení, pojištění, pracovní povolení, učení jazyka. „Společně s klubem to zvládáme, je o něj výborně postaráno,“ vyzdvihl snahu, aby mohl jeho svěřenec myslet jen na své povolání a nemusel se zatěžovat běžnými starostmi.

Wilfried nezapírá, že mu Sparta přirostla k srdci, stejně jako on fanouškům. „Tím, že jim věnoval své číslo 12, si je získal na svou stranu. Mohu potvrdit, že patří mezi nejoblíbenější,“ zdůraznil tiskový mluvčí Ondřej Kasík.

Na afrického legionáře tak zbylo číslo 10, které ovšem může ve Spartě nosit dle tradic pouze excelentní kanonýr. I proto bylo dosud volné. „To je jedno, jestli na mě zbylo. Co mám dělat,“ nelámal si s tím hlavu svalnatý útočník. „Generální sportovní manažer Jozef Chovanec mu náležitě vysvětlil, co tenhle závazek obsahuje,“ objasnil Kasík. A Wilfried se činí, dává góly v lize i evropských pohárech.

Oboustranné rozhodnutí zůstat ještě ve Spartě mělo racionální důvod. „Jsme přesvědčeni, že pro jeho kariéru je to nejlepší řešení,“ obhájil ho Lacina. „Může nadále sportovně růst, lepšit se.“ Obrovské renomé by mu přineslo, kdyby se podařilo postoupit Spartě do Ligy mistrů. Pak by si snad na něj vzpomněl i nový trenér reprezentace Pobřeží slonoviny Francois Zahoui. „Ne, zatím se nikdo neozval,“ přiznal Wilfried, že výkony v české lize na nominaci nestačí.

Původní kontrakt by mu skončil za rok, nyní si ho Sparta zavázala na čtyři. Bez klauzule, že v případě lukrativní nabídky může být předčasně uvolněn. „Takové podmínky si tam nedáváme,“ odmítl tuto vsuvku Votava. „A v případě Bonyho jsme moc rádi, že tam není...“

Bony Wilfried věnoval své číslo dresu fanouškům
Bony Wilfried věnoval své číslo dresu fanouškům

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud