Plzeň mění majitele, Viktoria patří Paclíkovi | iSport.cz
24. srpna 2010 • 13:23

Plzeň mění majitele, Viktoria patří Paclíkovi

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým majitelem plzeňského fotbalového klubu Viktoria je skupina investorů v čele s olomouckým podnikatelem Tomášem Paclíkem, který byl na dnešní tiskové konferenci v Plzni představen jako nový předseda představenstva.Viktoria tak ukončila dohady o vlastníkovi, které ji provázely od loňského odchodu zmizelého místopředsedy ČMFS Miroslava Kříže na Strahov.

Nový vlastník již prý vyrovnal všechny finanční nedoplatky vůči hráčům vedoucího týmu ligové tabulky a dodržuje splátkový kalendář závazků vůči pražské Spartě za přestup fotbalistů, který dosahuje 28 milionů korun.


Paclík, který působí jako daňový poradce a je členem správních orgánů několika firem, uvedl, že s Plzní spolupracuje už delší dobu. Generální manažer Adolf Šádek ho prý oslovil už po loňském Křížově odchodu na ČMFS, ale šéfem představenstva se prý stal až v minulém týdnu.

"Teď je klub zdravý a má dobře našlápnuto. Nový majitel je zárukou bezproblémového fungování," prohlásil Šádek. Paclík ujistil fanoušky, že vedoucí tým ligy nechystá výprodej hráčů, naopak se snaží získat další posily.

Po Liboru Žůrkovi a Michalu Ďurišovi se Šádek pochlubil dalším novým hráčem. Slovenský obránce Miloš Brezinský hrával v Liberci, Teplicích, Mladé Boleslavi a naposledy v rumunském Temešváru. Na hřiště se vrací po vleklém zranění a operaci kolena. Na půlroční hostování do Hradce Králové odchází Tomáš Hájovský a do Sezimova Ústí se přesune David Vaněček.

Paclík by rád viděl hrát Viktorii na lepším stadionu, než jakým je ten současný ve Štruncových sadech. "Všichni víme, že jednou z našich největších slabin je stadion. Na jeho zlepšení ale musíme spolupracovat s městem, kterému patří," řekl Paclík. Plzeňští radní budou v nejbližších dnech rozhodovat o rekonstrukci stadionu, jejíž náklady jsou odhadovány na půl miliardy korun.

Nový majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík
Nový majitel Viktorie Plzeň Tomáš Paclík

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud