Jarabinský: Ve Spartě všichni netáhnou za jeden provaz | iSport.cz
3. dubna 2012 • 00:15

Jarabinský: Ve Spartě všichni netáhnou za jeden provaz

Autor: iSport.cz, sh
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měla to být snadná cesta za titulem a Ligou mistrů, začátek nové éry. Fotbalová Sparta však pod generálním sportovním manažerem Jaroslavem Hřebíkem prohospodařila šestibodový náskok a teď naopak dva body ztrácí na vedoucí Liberec. Proč se zatím klubu z Letné na jaře nedaří? Bývalý hráč i kouč Sparty Jozef Jarabinský vidí rezervy v týmovém duchu a také se mu úplně nepozdává touha po tom hrát jako Barcelona."Proklamovalo se, jaká bude v týmu jednota, jak budou všichni táhnout za stejný konec provazu, jak budou všichni stejně naladění. Ale to se zatím neděje," upozorňuje Jarabinský v rozhovoru pro deník Sport.

"Z týmu musí čišet duch Sparty, který tam momentálně moc není," zdůrazňuje muž, který dva roky za Spartu hrál a třikrát v ní převzal funkci hlavního trenéra.

Současnému předsedovi Komise pro vědecko-technický rozvoj fotbalu FAČR se také úplně nelíbí touha napodobit hru Barcelony. "Můžu si klást jen takové nároky, na které mám hráče," říká v rozhovoru pro úterní Sport.

"Je pěkné si myslet, že budu hrát jako Real Madrid nebo Barcelona. To ovšem nejde, Barcelona bez Messiho je jiná, Real nemůže hrát to, co s Ronaldem. Mluvil bych spíš o návodu a trendech," vysvětluje Jarabinský.

"Ale to chce čas, připravit mužstvo a ještě se to nemusí vydařit. Spíš si myslím, že než někoho kopírovat, je lepší najít to, co je mužstvu vlastní, čím se může prosadit. Jít svou cestou," dodává.

Jaká je pozice Jaroslava Hřebíka a jaká Martina Haška? Další informace o situaci ve Spartě a celý rozhovor s Jozefem Jarabinským čtěte v úterním Sportu!

Z kotle Sparty se ozývalo - opět po letech - Hřebík ven!
Z kotle Sparty se ozývalo - opět po letech - Hřebík ven!

Vstoupit do diskuse
1

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud