Liberec má nového Gebre Selassieho! Stvrdil přestup Coufala | iSport.cz
Hynek Preisler
19. září 2012 • 17:58

Liberec má nového Gebre Selassieho! Stvrdil přestup Coufala

Vladimíra Coufala testovala v létě i Sparty, nakonec po něm sáhl Liberec
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český šampion definitivně získal talentovaného obránce Vladimíra Coufala. Ostravský odchovanec sice trénuje U Nisy již od léta, teprve nyní však se Slovanem podepsal víceletou smlouvu.„Když jsem přijel, tak jsem se v přípravném střetnutí juniorky zranil. Zlomil jsem si čéšku, a bylo to docela na dlouho,“ vysvětlil Vladimír Coufal opožděné zpečetění kontraktu.

Exopavský hráč může hrát na obou krajích obrany, ale preferuje pravou, kde v libereckém dresu v minulých letech válel Theo Gebre Selassie a severočeský klub za něj po přestupu do německých Brém usilovně hledal náhradu.

Na jeho místo již přivedl reprezentanta Ondřeje Kušníra a ukrajinského Sergeje Ljulku.

„Nejlépe se cítím na pravé straně obrany, ale můžu hrát i vlevo. Nevadí mi ani kraj zálohy,“ přiznal hráč, jehož vzorem je jeden z nejlepších krajích obránců Sergio Ramos.

Coufala v létě testovala i pražská Sparta jako náhradu za Ondřeje Kušníra, který přestoupil v letní pauze právě do Slovanu.

Odchovanec Baníku, který hrál dosud nejvýše druhou ligu. Na první start v nejvyšší české soutěži čeká. Liberec hostí v předehrávce 8. kola U Nisy právě ostravský Baník.   

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud