Mladá Boleslav doma zničila Liberec 4:0, trefil se také Štajner

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v nedělním utkání 3. kola Gambrinus ligy doma nad Libercem vysoko 4:0. Jeden z gólů dal i Jiří Štajner, někdejší ikona Severočechů. Štajner se trefil poprvé v lize v dresu Mladé Boleslavi.

Liberecký kouč Šilhavý změnil základní sestavu oproti čtvrtečnímu duelu s Curychem na čtyřech místech a brzy musel litovat toho, že zasáhl i do složení obrany. Hušek, který nastoupil netradičně na postu stopera, už ve druhé minutě promáchl při odkopu a domácí útočník Chramosta lehce skóroval.

Hosté:

Domácí: Miller – Kysela, Kúdela, Johana, Fabián – Zahustel (77. Štípek), Jarolím, Štajner (84. Jeslínek), Ščuk – Nešpor (72. Mareš), Chramosta

Hosté: Kovář – Coufal, Kováč, Hušek (46. Rabušic), Fleišman – Šural, Pavelka, Rybalka, Kalitvincev (46. Frýdek), Sackey – Delarge (78. Hadaščok)

4 324 diváků

Euforie dvaadvacetiletého střelce byla na místě: Chramosta se v nejvyšší soutěži prosadil poprvé od loňského května a navíc se trefil při svém jubilejním stém startu.

Severočeši sice zvládli otočit nepříznivě se vyvíjející poslední zápasy se Slavií i Curychem, ovšem tentokrát vypadali bezradně. Osm minut před poločasem je nepodržel ani brankář Kovář, který pustil lehkou střelu Fabiána z 20 metrů.

Kovář se pak trochu "vykoupil", když v jasných šancích vychytal Chramostu a především Zahustela. Jedinou odpovědí Liberce byla rána Šurala mířící do břevna.

Tvrdý souboj libereckého Radoslava Kováče (vlevo) s Martinem Nešporem z Mladé Boleslavi

Slovan po pauze nespasilo ani nasazení Frýdka a střeleckého tahouna Rabušice, kteří se podíleli na obratu s Curychem. Na hráčích Boleslavi bylo vidět, jakou mají chuť po pojištění první výhry v sezoně.

Po hodině hry, kdy se na stadion už začal snášet déšť, Liberci zápas zhořkl ještě víc. Kováře přesnou hlavičkou pokořil Štajner, dřívější tahoun Slovanu, jehož branka vyvolala šarvátky v sektoru hostujících fanoušků.

Slovan, který v posledních pěti zápasech Boleslavi nastřílel 15 branek, po třetím zásahu vypadal bezradně. Dvanáctizápasová série hostů bez porážky v nejvyšší soutěži tak definitivně vzala za své.

Boleslav navíc v řádící bouřce neměla s Libercem slitování a osm minut před koncem se po dalším kiksu v obraně soupeře trefil Kysela. Liberec po téměř třech letech poznal v lize čtyřbrankový debakl.

3. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 4:0 (2:0)
Branky: 3. Chramosta, 37. Fabián, 59. Štajner, 82. Kysela. Rozhodčí: Proske - Blažej, Kotík. ŽK: Kysela, Nešpor, Štípek - Pavelka, Rabušic, Kováč. Diváci: 4324.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Zahustel (77. Štípek), Ščuk, Jarolím, Štajner (85. Jeslínek) - Nešpor (72. Mareš) Chramosta. Trenér: Minář.
Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Hušek (46. Rabušic), Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka, Pavelka, Kalitvincev (46. Frýdek) - Delarge (78. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.