Erich Brabec: Do Slavie jsem chtěl! Návrat překazili Juhar a Bortel | iSport.cz
6. září 2013 • 14:35

Erich Brabec: Do Slavie jsem chtěl! Návrat překazili Juhar a Bortel

Autor: sh
Erich Brabec: Do Slavie jsem chtěl! Návrat překazili Juhar a Bortel
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Kovář zpátky doma: Mám radost, že je Plzeň v další fázi Ligy mistrů Kovář zpátky doma: Mám radost, že je Plzeň v další fázi Ligy mistrů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Že se Erich Brabec nevrátí do Slavie, to je jasné už od včerejška. "Senica za něj chtěla hráče základní sestavy a ti neměli zájem," vysvětlil fanouškům Jaromír Šeterle, proč k obchodu nedošlo. O jaké fotbalisty ze současného kádru "sešívaných" šlo? Byli jimi slovenští legionáři Martin Juhar a Milan Bortel.Záložník Martin Juhar a stoper Milan Bortel k nám, za to vám pustíme Ericha Brabce. Taková byla představa vedení slovenského klubu FK Senica, které po osmi kolech vede slovenskou Corgoň ligu o bod před Slovanem Bratislava a český střední obránce patří mezi nejvýraznější opory.

Požadovala kvalitu, slávističtí hráči však rychlý přesun východním směrem odmítli. Z transakce tak sešlo.

Původně měl být za Brabce hráčskou kompenzací útočník Dávid Škutka, tedy další slovenský hráč slávistického kádru. "Zájem o něj mělo více slovenských klubů," potvrzoval sportovní manažer pražského klubu Miroslav Držmíšek.

I proto nedostával Škutka v ligových duelech příliš mnoho příležitostí, neboť se už povědomě počítalo s jeho odchodem. Do základní sestavy se prodral až v posledním utkání proti Jihlavě a vstřelil i gól. Bylo už jasné, že se hráčskou kompenzací nestane.

Senica totiž jednání předběhla a angažovala jiného snajpra, kterým je Juvhel Tsoumou, rodák z Konga, jenž přišel z druholigového rakouského TSV Hartberg. Má ovšem německé občanství, reprezentoval novou evropskou vlast v mládežnických kategoriích a v Senici je s ním velká spokojenost.

Erich Brabec (Slavia)Erich Brabec (Slavia)Foto Barbora Reichová (Sport)

Management slovenského klubu ukázal tedy prstem na své krajany Juhara a Bortela. Ale ti odvětili: "Nikam nejdeme!"

"A finanční kompenzaci, kterou jsme Senici nabízeli, nechtěl slovenský klub přijmout, protože za Brabce v současné době nemá náhradu," doplnil Šeterle.

Návrat do Slavie přitom plánoval i Brabec. S přesunem zpět do Edenu počítal. "Se Slavií jsem už byl na podmínkách dohodnutý, mám k ní pořád vřelý vztah," vzkázal bývalý kapitán červenobílých.

"Souhlasila i manželka, byl jsem na návrat do Slavie připravený. Bohužel nedošlo k dohodě mezi kluby," konstatoval velice posmutněle.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud