Slávistické zjevení Boudjemaa: Ještě před dvěma roky byl AMATÉR! | iSport.cz
Stanislav Hrabě
22. března 2014 • 04:40

Slávistické zjevení Boudjemaa: Ještě před dvěma roky byl AMATÉR!

TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takový hráč tu ještě nebyl, vzdychají fanoušci pražské Slavie. Záložník Damien Boudjemaa je uchvátil od první minuty. Nejen technickými kousky, ty se daly u jeho francouzsko-alžírského původu předpokládat, ale nesmírnou efektivitou. Podílel se na všech jarních gólech červenobílých. Přitom do šestadvaceti let hrál jen na amatérské úrovni. V Edenu se objevilo fotbalové zjevení.    Muž, který se podílel na všech jarních gólech Slavie, podepsal svou první profesionální smlouvu v šestadvaceti letech, před tím hrál jen v amatérských soutěžích.

"Hrál jsem za Alfortville, kousek od místa, kde jsem bydlel. Měl jsem v mužstvu kamarády, byl jsem spokojen. Fotbal jsem hrál v té době spíš pro radost, dlouho jsem nechtěl, aby byl mým zaměstnáním," říká Boudjemaa v rozhovoru pro deník Sport.

"Začal jsem o své kariéře více přemýšlet až poslední sezonu v Alfortville, takže jsem první profesionální smlouvu podepsal až v šestadvaceti letech," popisuje. Teď je fotbal jeho zaměstnání. "Ale radost mi fotbal dává pořád," ujišťuje osmadvacetiletý záložník.

Teplický Milan Matula v utkání se Slavií zasáhl kotník Damiena Boudjemy. Zákrok nebyl vůbec potrestán
Teplický Milan Matula v utkání se Slavií zasáhl kotník Damiena Boudjemy. Zákrok nebyl vůbec potrestán

"Když jsem hrál za amatéry, tak mě trenéři ujišťovali, že mohu jít výš, že na to mám schopnosti. Jako trenér v Alfortville. První, kdo se mi opravdu věnoval, byl v rumunském klubu v Ploiešti Cosmin Contra, který nedávno podepsal smlouvu se španělským Getafe," vzpomíná Boudjemaa pro Sport.

"Také mám dobré vztahy s dalším rumunským koučem Mirceou Rednicem, jenž mě lákal do Standardu Lutych. Volali jsme si, teď jsme spolu sice už dlouho nemluvili, ale dobré vztahy mezi námi určitě zůstaly. Trenéři mě vždycky podporovali," dodává.

Velký rozhovor s Boudjemou čtěte v sobotním Sportu!

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud