Šedá eminence rozhodčích Puček: S mafií nemám nic společného | iSport.cz
21. září 2012 • 14:08

Šedá eminence rozhodčích Puček: S mafií nemám nic společného

Autor: ,
Někdejší prvoligový sudí Lubomír Puček odmítá, že by byl zapleten do současné kauzy českého fotbalu
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má prý zásadní vliv na severomoravské rozhodčí, kteří mají být napojeni na albánský sázkařský gang.  Deníku Sport takové zprávy poskytl dobře informovaný zdroj. Bývalý kontroverzní prvoligový sudí Lubomír Puček to však striktně odmítá. S fotbalovými arbitry z regionu, v němž žije, se dle svých slov takřka vůbec nestýká."Velmi důrazně se proti tomu ohrazuji. Je velmi jednoduché napsat, že Puček údajně někde figuruje, že podle tajného zdroje v něčem jede, ale velice špatně se proti tomu brání," uvedl Puček v rozhovoru pro deník Sport.

"Řekněte mi, v čem konkrétně jedu, co konkrétně na mě kdo má, a pak vám můžu konkrétně odpovědět. Zvažuju, že učiním právní kroky a podám trestní oznámení na neznámého pachatele za šíření pomluvy," připustil někdejší sudí.

Lubomír Puček ukončil kariéru rozhodčího v roce 2004, dodnes bývá označován za šedou eminenci mezi sudími. "Žádná šedá eminence nejsem, tomu se musím jen smát. To bych se s těmi rozhodčími musel stýkat nebo jim pravidelně telefonovat. A to já nedělám," hájí se.

V Česku za korupci nikdy nebyl potrestán, soud jej odsoudil v roce 2006 za účast na korupční aféře na Slovensku v roce 2003. Od té doby dělal například sportovního ředitele ve Slavii, nyní se pohybuje v severní Moravě a ve Slezsku. Právě v této oblasti má řídit rozhodčí a ovlivňovat je ve prospěch sázkařských gangů.

"To se mám kvůli tomu odstěhovat jinam? Nejsem v žádné funkci, nemám žádný vliv na nasazování zdejších rozhodčích, ani na jejich hodnocení, prostě na nic. Tak jak je mohu ovlivňovat?" ptá se Puček.

Že by byl namočený do současného fotbalového skandálu, který prošetřuje protikorupční policie, důrazně popírá. "Jsem si jistý, že na mě nikdo nemá žádný odposlech, že nikdo nemá zmapované jakékoliv moje kontakty, které by se daly považovat za podezřelé. Prostě proto, že nic takového nedělám," tvrdí.

O současné kauze vyvolané dokumenty sparťanského bosse Křetíského nic neví. "Mám jen kusé informace a na úrovni spekulací. Ale v žádném případě nebudu cokoliv z toho, co vím, komentovat nebo někomu sdělovat. Nemám s tím nic společného a mluvit o tom nehodlám," říká s tím, že informace musí mít závažný charakter.

"Podle toho, jak zdrcený byl Míra Pelta po Křetínského odchodu, tam bylo nepochybně něco hodně závažného. A jestli si myslíte, že by Peltu zdrtilo, že nějaký Puček jede v nějaké aféře, tak to si buďte jist, že taková informace by ho nechala úplně v klidu. Možná by ho i potěšila," uzavírá.

Témata:  sport
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud