Další jméno z Křetínského tašky: Michal Káník, předseda Strakonic | iSport.cz
Stanislav Hrabě
4. října 2012 • 17:05

Další jméno z Křetínského tašky: Michal Káník, předseda Strakonic

TOP VIDEA
Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu Teplice - Mladá Boleslav: Komličenko po faulu Hoška proměnil penaltu
ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu ODEZŘENO: Doležal jako Bolek Polívka a zdrcený vyloučený Jeřábek v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Magnetická střelka Křetínského kufříku, která má odhalovat zkorumpované lotry českého fotbalu, nadále míří jihozápadním směrem. K trojici už přetřásaných jmen (Mysliveček, Rogoz a Svoboda) se přidává další – Michal Kaník, předseda SK Strakonice 1908.Vstřícné vztahy s Romanem Berbrem, umění zajistit pro klub finance a výsledky, direktivní řízení, pocit nepostižitelnosti – to jsou podle lidí, kteří ho znají, jeho hlavní povahové znaky.

Strakonice, které jsou oficiální farmou Českých Budějovic, pod jeho vedením postoupily po šesti letech do ČFL. Mnozí soupeři si stěžovali, že je přejely nejen fotbalovou kvalitou, ale i zákulisními tahy.

„Má kontroverzní pověst, ale možná jen tím, že je schopný,“ uvádí člověk znalý místních poměrů, jenž si však nepřeje být jmenován. „Celá kauza mi čím dál víc připadá jako účelová a vykonstruovaná a nerad bych ublížil někomu jen proto, že někomu jinému vadí,“ vysvětluje.

Káník, bývalý prvoligový fotbalista, jenž v ročníku 2003/2004 nastoupil za Plzeň ve dvou zápasech dohromady na 20 minut, má potíže se zákonem. V dubnu ho okresní soud odsoudil na 2,5 roku s podmínkou na 4,5 roku s dohledem za krácení daně ve výši 520 tisíc korun za zápočet dvou milionů korun za fiktivní práci, čehož se měl dopustit jako nejvyšší muž strakonického klubu.

„Nejsem si vědom, že bych něco spáchal. Možná jsem byl jen naivní,“ hájil se u soudu a nabídl se dluh uhradit. Proti rozsudku se odvolal a není tudíž ještě pravomocný.

Povídá se rovněž, že dluží, na koho se podívá, včetně bývalých fotbalistů strakonického klubu. Ale nedělá si s tím hlavu, jelikož na to nejsou doklady.

„Ve fotbalovém prostředí se pohybují lidé, kteří nepožívají velké důvěry. Připadá mi ovšem podivné, že by se vyskytovali pouze v Jihočeském a Západočeském kraji,“ pozastavuje se nad údajně profláknutými jmény z Křetínského balíčku zkušený funkcionář, jenž už nevěří, že jde o čestný pokus pročistit český fotbal.

Šéf FAČR Miroslav Pelta svěřil kauzu vyvolanou dokumenty od šéfa fotbalové Sparty Daniela Křetínského policii
Šéf FAČR Miroslav Pelta svěřil kauzu vyvolanou dokumenty od šéfa fotbalové Sparty Daniela Křetínského policii

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud