14. července 2014 • 00:17

Zlatý míč pro nejlepšího hráče fotbalového MS získal Messi

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejužitečnějším hráčem fotbalového mistrovství světa v Brazílii byl zvolen Lionel Messi, který získal prestižní ocenění Zlatý míč. Argentinský kapitán dovedl svůj tým ke stříbrným medailím po finálové porážce 0:1 po prodloužení s Německem. Útočník Barcelony obdržel nejvíce hlasů od akreditovaných novinářů, kteří vybírali z desítky hráčů nominovaných do ankety technickou komisí FIFA.Popáté za sebou tak hlavní individuální ocenění šampionátu nezískal zástupce nových mistrů světa. Messi zářil zejména v základní skupině, kdy zařídil výhry 2:1 nad Bosnou, 1:0 nad Íránem a 3:2 nad Nigérií celkem čtyřmi góly. V play off však už vyšel naprázdno a na postupech se podílel zejména důležitou penaltou v rozstřelu s Nizozemskem v semifinále.

I tak mu ale novináři dali přednost před nejlepším střelcem šampionátu Jamesem Rodríguezem z Kolumbie, který si odnesl alespoň Zlatou kopačku, či čtveřicí německých mistrů světa Matsem Hummelsem, Tonim Kroosem, Thomasem Müllerem a Philippem Lahmem.

V desetičlenné nominaci byli také domácí hvězda Neymar , Nizozemec Arjen Robben a další dva Argentinci Javier Mascherano a Ángel Di María.

Německo v individuálních oceněních zastupuje Manuel Neuer, který se stal nejlepším gólmanem turnaje. Nejlepším mladým hráčem byl zvolen Francouz Paul Pogba, cenu fair play si odnesla Kolumbie.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 4
Články odjinud


Články odjinud