Micheľ bude pískat reprízu finále MS

Slovenský sudí Ľuboš Micheľ bude v úterý řídit atraktivní utkání mezi Francií a Itálií. V repríze finále MS potřebují obě reprezentace vyhrát.
S oběma týmy už má Micheľ zkušenosti z kvalifikace, když pískal jejich vzájemný duel v Miláně, který skončil v září loňského roku bezbrankovou remízou.
Micheľ patří ke kandidátům na řízení finále ME. Před několika týdny zvládl i nejprestižnější duel na klubové úrovni, souboj Manchesteru United a Chelsea o triumf v Lize mistrů.
Anglický rozhodčí Howard Webb, kterému spílají polští fanoušci kvůli odpískané penaltě ve prospěch Rakouska v nastavení, se dál těší důvěře UEFA a byl nominován k zápasu mezi Řeckem a Španělskem.
Oběma týmům půjde v tomto utkání jen o prestiž, neboť Španělé už jsou jistými vítězi skupiny D a obhájci evropského zlata odjedou tentokrát s prázdnou.
Nasazení rozhodčích:
Pondělí 16. června - skupina B:
Klagenfurt (20:45): Polsko - Chorvatsko (Kyros Vassaras/Řec.).
Vídeň (20:45): Rakousko - Německo (Manuel Mejuto González/Šp.).
Úterý 17. června - skupina C:
Bern (20:45): Nizozemsko - Rumunsko (Massimo Busacca/Švýc.).
Curych (20:45): Francie - Itálie (Ľuboš Micheľ/SR).
Středa 18. června - skupina D:
Salcburk (20:45): Španělsko - Řecko (Howard Webb/Angl.)
Innsbruck (20:45): Švédsko - Rusko (Frank De Bleeckere/Belg.).