Penalta? Nic horšího se Čechovi stát nemohlo | iSport.cz
Jakub Konečný
26. března 2011 • 14:10

Penalta? Nic horšího se Čechovi stát nemohlo

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

NÁZOR EXPERTA - Stačilo málo a Petr Čech vychytal českému týmu ve Španělsku senzační výsledek. Tvrdí to jeho bývalý kolega Pavel Srníček, který páteční kvalifikační zápas pro iSport.cz komentoval. „Při obou gólech chyběl Petrovi jen kousek štěstí,“ míní trenér gólmanů Baníku Ostrava.Stačilo málo a Petr Čech vychytal českému týmu ve Španělsku senzační výsledek. Tvrdí to jeho bývalý kolega Pavel Srníček, který páteční kvalifikační zápas pro iSport.cz komentoval. „Při obou gólech chyběl Petrovi jen kousek štěstí,“ míní trenér gólmanů Baníku Ostrava.

Před zápasem v Granadě Pavel Srníček upozorňoval, že mužstvo bude muset svému gólmanovi pomoci. To se po většinu utkání dařilo.


„Zejména v prvním poločase pracovala naše obrana výborně. Nepouštěla soupeře do šancí, které jsou pro brankáře neřešitelné. Tím myslím třeba dorážky a podobně,“ říká Srníček.

Přesto se gólman Chelsea rozhodně nenudil, hned v úvodu musel zlikvidovat střely Andrése Iniesty a Davida Villy, který si na něj posléze nepřišel ani hlavičkou z velké blízkosti.

„To byl Petrův nejlepší zákrok, zatímco ty první dva nebyly z pohledu brankáře nic světoborného. Těžil při nich z toho, že dobře stál, střely ho ideálně trefily,“ tvrdí světoběžník, který hrál v Anglii, Itálii či Portugalsku.Jenže v poslední půlhodině utkání se karta obrátila. Nejnebezpečnější hráč domácích Villa se dvakrát prosadil a dal výsledku očekávanou podobu.

„Ty čtyři minuty nás stály zápas,“ lituje úseku mezi 69. a 73. minutou Srníček.

Villa proměňuje penaltu a dává svůj 46. gól v národním dresu
Villa proměňuje penaltu a dává svůj 46. gól v národním dresu


„Villa se prosadil ze své čtvrté šance, konečně mu to vyšlo. Petr tu střelu včas neviděl, navíc ji Sivok lehce tečoval. Hrozná smůla a škoda,“ rozebírá Srníček vyrovnávací gól.

A za chvíli bylo ještě hůř. Jan Rezek v přemíře snahy a zodpovědnosti podťal Iniestu a Villa se z penalty nespletl.

„Uf, Petr ji málem chytil,“ vydechl zklamaně Srníček. „Sáhl si na ni, to je to nejhorší, co se může gólmanovi stát.“

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud