POLEMIKA SPORTU: Chyběl by Milan Baroš českému týmu? | iSport.cz
Chyběl by Milan Baroš českému týmu?
TOP VIDEA
LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček LIGOVÝ INSIDER: Škoda měl být v základu, návrat Dočkala odnese Sáček
Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2 Kometa Brno - Mountfield HK: Smoleňák prostřelil Čiliaka a vyslechl si nadávky, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Start Milana Baroše v úvodním utkání české reprezentace na EURO 2012 proti Rusku je kvůli zranění ohrožen. Zvládl by Bílkův výběr hrát i bez útočníka číslo jedna, nebo by jeho absence znamenala KO nadějím? Rozdílné odpovědi a názory na tuto otázku mají fotbaloví experti deníku Sport Pavel Hartman a Pavel Kalouš.Chyběl by Milan Baroš českému týmu?

Pavel Hartman:
NE
– Křídla už nemá

Fotbalový expert deníku Sport Pavel Hartman
V roce 2004 by Barošova absence na EURO byla osudová rána, ale teď? Na špičkové mezinárodní scéně už není postrachem obran.

Jeho gólostroj již dávno ubral na otáčkách. V kvalifikaci na EURO 2012 se trefil jen jednou - do sítě Lichtenštejnska.

Že už nemá takový tah na bránu, jaký měl před lety, to je také skutečnost. Kdyby drajv měl, velké kluby by ho nenechaly zahálet v Turecku.

Zabijácký instinkt v šestnáctce se změnil spíš v ten padací. Kdysi z něj čišelo, že si jde do vápna pro gól, nyní si tam chodí pro penaltu.

Že by najednou bylo všechno jinak a Barošovi zase ase narostla křídla dravce?
Ne, tomu nevěřím. Ale rád bych se nechal přesvědčit o opaku.

Pavel Kalouš:
ANO
– Náhradníci vzbuzují rozpaky

Fotbalový expert deníku Sport Pavel Kalouš
Předně: Rozhodně nepatřím do fanklubu Milana Baroše a sám pochybuji, že ve svých třiceti letech je ještě schopný předvést stejnou show jako před osmi lety na EURO v Portugalsku.

Přesto tvrdím, že by jeho absence byla pro český tým v Polsku obrovskou ránou. Důvod? Především rozpačitá situace mezi náhradníky do ofenzivy.

Tomáš Pekhart má za sebou sice povedené jaro, jenže vůbec není jisté, jestli si formu přenese i do národního týmu. Loni na EURO do 21 let se mu to nepovedlo a turnajem se spíš protrápil.

Tomáš Necid se zase po vážném zranění kolene sotva stačil rozehrát a na chvíli, kdy naposledy vstřelil gól, už zapomněl i on sám. V nejlepší formě je asi David Lafata, v jeho případě však zase platí, že září jen v dresu Jablonce. V tom reprezentačním málokdy. Právě proto by se čeští fanoušci měli za Baroše modlit.

Lepšího útočníka reprezentace ace momentálně nemá. Jakkoliv u téhle věty spousta z vás skřípe zuby.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud