POLEMIKA SPORTU: Chyběl by Milan Baroš českému týmu? | iSport.cz
7. června 2012 • 18:40

POLEMIKA SPORTU: Chyběl by Milan Baroš českému týmu?

Chyběl by Milan Baroš českému týmu?
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu SE SIMONOU: Šimon Hrubec představil projekt Saves Help! Brankáři společně vybrali už víc jak čtvrt milionu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Start Milana Baroše v úvodním utkání české reprezentace na EURO 2012 proti Rusku je kvůli zranění ohrožen. Zvládl by Bílkův výběr hrát i bez útočníka číslo jedna, nebo by jeho absence znamenala KO nadějím? Rozdílné odpovědi a názory na tuto otázku mají fotbaloví experti deníku Sport Pavel Hartman a Pavel Kalouš.Chyběl by Milan Baroš českému týmu?

Pavel Hartman:
NE
– Křídla už nemá

Fotbalový expert deníku Sport Pavel Hartman
V roce 2004 by Barošova absence na EURO byla osudová rána, ale teď? Na špičkové mezinárodní scéně už není postrachem obran.

Jeho gólostroj již dávno ubral na otáčkách. V kvalifikaci na EURO 2012 se trefil jen jednou - do sítě Lichtenštejnska.

Že už nemá takový tah na bránu, jaký měl před lety, to je také skutečnost. Kdyby drajv měl, velké kluby by ho nenechaly zahálet v Turecku.

Zabijácký instinkt v šestnáctce se změnil spíš v ten padací. Kdysi z něj čišelo, že si jde do vápna pro gól, nyní si tam chodí pro penaltu.

Že by najednou bylo všechno jinak a Barošovi zase ase narostla křídla dravce?
Ne, tomu nevěřím. Ale rád bych se nechal přesvědčit o opaku.

Pavel Kalouš:
ANO
– Náhradníci vzbuzují rozpaky

Fotbalový expert deníku Sport Pavel Kalouš
Předně: Rozhodně nepatřím do fanklubu Milana Baroše a sám pochybuji, že ve svých třiceti letech je ještě schopný předvést stejnou show jako před osmi lety na EURO v Portugalsku.

Přesto tvrdím, že by jeho absence byla pro český tým v Polsku obrovskou ránou. Důvod? Především rozpačitá situace mezi náhradníky do ofenzivy.

Tomáš Pekhart má za sebou sice povedené jaro, jenže vůbec není jisté, jestli si formu přenese i do národního týmu. Loni na EURO do 21 let se mu to nepovedlo a turnajem se spíš protrápil.

Tomáš Necid se zase po vážném zranění kolene sotva stačil rozehrát a na chvíli, kdy naposledy vstřelil gól, už zapomněl i on sám. V nejlepší formě je asi David Lafata, v jeho případě však zase platí, že září jen v dresu Jablonce. V tom reprezentačním málokdy. Právě proto by se čeští fanoušci měli za Baroše modlit.

Lepšího útočníka reprezentace ace momentálně nemá. Jakkoliv u téhle věty spousta z vás skřípe zuby.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud