Fotbalisté slavili postup v Českém domě. Baroš a spol. zpívali hymnu | iSport.cz
17. června 2012 • 17:06

Fotbalisté slavili postup v Českém domě. Baroš a spol. zpívali hymnu

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Magazín COACH: pilot Šonka i analýza české fotbalové koncepce
Král penalt a památných gólů. Podívejte se na všechny Kangovy trefy ve Spartě!
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTO | Ihned po skončení vítězného utkání české reprezentace s Polskem (1:0) začaly bouřlivé oslavy postupu do čtvrtfionále mistrovství Evropy. Křepčení začalo už v šatně vratislavského Městského stadionu, po půlnoci se hráči přesunuli do Českého domu v centru města. Tam přišel vrchol v podobě sborově zazpívané hymny za doprovodu cimbálové kapely.Michal Kadlec vyhlavičkovává balon z prázdné brány, rozhodčí naposledy fouká do píšťalky. Je to tam! Čeští fotbalisté udrželi nad Polskem těsný náskok a postupují mezi osm nejlepších celků Evropy!

"Vychutnali jsme si to se vším všudy. Přivítání v Českém domě bylo krásné," řekl ČTK útočník Tomáš Pekhart.


Fotbalisté do Českého domu dorazili v civilním oblečení, většinou si na sebe vzali džíny a tričko. Obránce Roman Hubník na něm měl symbolický nápis "Today is good day". Hráčům pak udělalo radost i to, že za nimi poprvé na šampionátu mohly dorazit manželky a přítelkyně.

Atmosféra v Českém domě, kam reprezentace dorazila až po půlnoci, odpovídala tomu, co se hráčům o pár hodin dříve povedlo na trávníku. Nálada se rychle "odvázala", hráči si výjimečně dopřáli i pokrmy, na které musejí během šampionátu jinak zapomenout. Na odbyt třeba šel všeobecně oblíbený tatarský biftek.

"A myslím, že povolené k tomu bylo i jedno pivo," usmíval se Pekhart. "Jsme rozumní, všichni víme, že tady před námi ještě je spousta práce," připomněl Pekhart, že reprezentace ve čtvrtek ve Varšavě sehraje čtvrtfinálový duel.

Roman Hubník, doktor Petr Krejčí a Milan Petržela po postupu české reprezentace do čtvrtfinále mistrovství EvropyRoman Hubník, doktor Petr Krejčí a Milan Petržela po postupu české reprezentace do čtvrtfinále mistrovství EvropyFoto EPA

Fotbalisté byli v centru města v nočních hodinách atrakcí i pro fanoušky. Jak se celý tým přesouval ze svého hotelu Monopol do nedaleko vzdáleného Českého domu, hráči se pod rozsvícenými pouličními lampami ochotně se všemi fotografovali.

Pózovali třeba záložníci Petr Jiráček, Václav Pilař a Vladimír Darida. Obránce Hubník se středopolařem Milanem Petrželou a lékařem týmu Petrem Krejčím si pak vykračovali ve společném objetí.

Na ulici "číhali" čeští fandové i ti polští, kteří se rychle povznesli nad vyřazení svého týmu. Reprezentanti dlouze rozdávali i podpisy. "Už mám Baroše, Rezka, Jiráčka, Sivoka, Rosického, Čecha i Plašila," pochvaloval si polský fanoušek Piotr, jak byl ve shánění autogramů úspěšný.

Hráči dnes od trenéra Michala Bílka dostali úplné volno, kouč zrušil i plánovaný trénink. K němu se tým sejde až v pondělí.

Tomáš Sivok (vlevo) spolu s Milanem Barošem a fyzioterapeutem české reprezentace Pavlem Kolářem míří na oslavy českého postupu do Českého domu
Tomáš Sivok (vlevo) spolu s Milanem Barošem a fyzioterapeutem české reprezentace Pavlem Kolářem míří na oslavy českého postupu do Českého domu

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud