Češi pozor, spící hvězda ožila! Ronaldo popravil Nizozemce | iSport.cz
Stanislav Hrabě
17. června 2012 • 23:15

Češi pozor, spící hvězda ožila! Ronaldo popravil Nizozemce

TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Kdy dá konečně Cristiano Ronaldo na mistrovství Evropy gól? Otázka portugalských fanoušků byla zodpovězena v patřičnou dobu. Hráč, který nesmírně touží svrhnout Messiho z trůnu nejlepšího fotbalisty světa, si svou hodnotu schoval na poslední vystoupení v základní skupině. V pravý čas, Nizozemsku vstřelil hned góly dva. Ve čtvrtfinále bude trápit český tým, Nizozemci končí.„Ronaldo má velkou odpovědnost, je to hráč, který dokáže rozhodnout utkání,“ čelil před zápasem portugalský kouč Paulo Bento výhradám, že největší hvězda jeho výběru zatím toho na eurošampionátu příliš nepředvedla.

„Věřím mu, že to přijde,“ pronesl přímo prorocká slova. Přišlo, ve 28. minutě přesnou trefou zastavil nizozemský rozlet a po přestávce přidal se smrtelným klidem vítězený zásah. A to ještě v poslední minutě trefil tyč. Ronaldo opět září. 

To museli uznat všichni odborníci „Moc se mi dnes líbíl, nejen ten pohotový gól v první půli po krásném naběhnutí a druhý po přestávce, ale byl i ve třech dalších příležitostech a nabízel šance i ostatním,“ ocenil jeho výkon Günter Bittengel, sportovní ředitel Dukly Praha.   

Poprvé se nizozemský kouč Bert van Marwijk odhodlal nasadit svou obávanou dělostřeleckou baterii společně a rozdělil jasně role: Van Persie ládovač, Huntelaar ničitel soupeřových pozic. Úder přišel však z týlu, když se v 11. minutě trefil druhosledový Van der Vaart.

Ronaldo a Nani se radují z první branky v síti NizozemskaRonaldo a Nani se radují z první branky v síti NizozemskaFoto Reuters


Kapitánská páska, kterou převzal po Van Bommelovi, ho nijak netížila, naopak mu dodala sebedůvěru. Jeho gól byl parádní. „Byl to nádherný rohlík,“ vyzdvihl zakřivenou trajektorii střely Bittengel.

Podruhé Van der Vaart krásně napřáhl ve druhém poločase a v případě vyrovnání mohl ještě pro Holanďany vykřesat naději, snad i postupovou. Ale tentokrát míč udeřil do tyče Patríciovy branky, smůlu neprotrhl.  

I druhý poločas byl dosti výživný. Snaha převrátit vývoj střetnutí na obou stranách byla velmi usilovná, obrany se sice pokoušely být o mnoho soustředěnější než v prvním dějství, kdy se vzruch před oběma brankami přeléval místy až zběsilým tempem. To se udrželo až do posledního hvizdu, ale Portugalci si vzít postup už nechali.

Budou pro český tým ve čtvrtfinále hodně nepříjemným protivníkem s báječným Ronaldem v čele.

Ronaldo slaví svůj druhý gól zápasu
Ronaldo slaví svůj druhý gól zápasu

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud