Jakub Dvořák
8. června 2016 • 12:30

Kadlec před EURO: Tým strach nemá, jde hlavně o bezpečnost fanoušků

TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho otec získal stříbrnou medaili na EURO 1996. On sám však na tak velký úspěch s reprezentací čeká. Obránce Michal Kadlec jede na třetí evropský šampionát v řadě a věří, že letos by se to už mohlo povést. I přesto, že jsou Češi v zahraničí před turnajem považováni za outsidery skupiny D. „Pro nás je to jedině dobře. V minulosti se už několikrát potvrdilo, že je lepší když vás někdo odepisuje předem,“ řekl před odletem do „základny“ v Tours reprezentační obránce.Sbalit věci na dobu neznámou do neobvykle větších kufrů, nezapomenout na oblíbený playstation a vzhůru do Francie, kde už v pátek vypukne EURO 2016, takový byl středeční program obránce Michala Kadlece. „Už jsme viděli, jak to v Tours (sídlo českého týmu ve Francii, pozn. autora) vypadá a jak na nás čekají. Moc se tam těšíme,“ řekl před odletem 31letý stoper.

Společná fotografie českého týmu před letadlem
Společná fotografie českého týmu před letadlem

Čím více se turnaj blíží, tím víc se řeší bezpečnost. Český obránce ale strach nemá. „Týmům a hráčům nic nehrozí, jde spíš o fanoušky. Myslím si, že stadion a jeho okolí bude určitě hlídáno dobře. Do toho tam však budou masy lidí, kteří budou chodit na fotbaly a ti na sebe musí dávat pozor. My jejich bezpečnost neovlivníme, ale strach nemáme. Věříme, že se nikomu nic nestane a celý turnaj proběhne v pořádku. Věřím, že se na to Evropa připravila dobře,“ uvedl Kadlec.

Češi odletěli na EURO. Jsme hladoví po úspěchu, řekl Vaclík

On sám jede už na třetí EURO v řadě a patří mezi nejzkušenější hráče v týmu, přesto mladším hráčům žádné rady nedával. „Oni si to musí prožít sami. Pro kluky, kteří jedou na šampionát poprvé, je to tak lepší. Bude to pro ně překvapení a pak budou také vyprávět, jaké to ve Francii bylo a co prožili,“ řekl Kadlec.

Ten často čelí otázkám na svého otce Miroslava Kadlece, který s českou reprezentací získal stříbrné medaile na mistrovství Evropy 1996 v Anglii. „Každý ví o těch úspěšných letech 1976 a 1996. Nyní je rok 2016. Kdyby se nám podařilo to, co předchozím generacím, bylo by to skvělé. Nejen pro nás, ale pro celou Českou republiku,“ dodal syn slavného českého obránce.

Vše o EURO 2016 ve Francii najdete ZDE >>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze