12. června 2016 • 21:50

Polský mladík na EURO překvapil experty. Chválí ho Ferdinand i Lineker

Autor:
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdyby mu někdo před pár týdny řekl, že bude hrát v základní sestavě Polska na EURO a bude o básnit slavný anglický obránce Rio Ferdinand, asi by si Bartosz Kapustka klepal na čelo. Devatenáctiletý záložník se však do utkání proti Severnímu Irsku opravdu dostal od prvních minut, patřil k nejlepším hráčům zápasu a bývalý stoper United o něm na Twitteru napsal. "Na svůj věk velmi chytrý, vyrovnaný a šikovný hráč. Udělal dojem.“Má za sebou pouze 58 startů za seniorský tým Cracovie. V reprezentanci se objevil pouze pětkrát, přesto mu polský trenér Adam Nawalka svěřil důvěru, vzal jej na EURO ve Francii a dokonce se jej nebál postavit do prvního utkání proti Severnímu Irsku.

Devatenáctiletý záložník Bartosz Kapustka šanci využil a ukázal, jak velký potenciál v něm vězí. Během utkání byl neustále aktivní, rozdal 39 přihrávek, vytvořil dvě velké šance pro své spoluhráče a úspěšnost v odebrání míče soupeři měl 100%.

I proto se experti nad polským talentem po utkání rozplývali. „Od Kapustky toho v příštích letech ještě hodně uvidíme. Výjimečný talent na 19letého hocha,“ napsal na Twitter anglický internacionál a televizní expert Gary Lineker. „Devatenáct let, excelentní technika a stále hraje v Polsku za Cracovii. Dejme mu měsíc a platit budou pouze první dvě věci,“ přidal se novinář Rory Smith z prestižního deníku The Times.

Kapustka se nebál také přitvrdit hru
Kapustka se nebál také přitvrdit hru

Kapustkova talentu si všiml i bývalý anglický reprezentant a kapitán Manchesteru United Rio Ferdinand. „Na svůj věk velmi chytrý, vyrovnaný a šikovný hráč. Udělal dojem,“ napsal uznávaný expert na Twitter.

Pokud bude mladý záložník v podobných výkonech na EURO pokračovat, je velmi pravděpodobné, že jeho dny v polské nejvyšší soutěži budou sečteny. Už v lednu kolem něho kroužil turecký Galatasaray, před rokem zase Borussia Dortmund. Po šampionátu ve Francii by však mohly přijít daleko zajímavější nabídky.

„Jestli ale někdo přijde a nabídne dva miliony eur (cca 60 milionů korun), budu zásadně proti. Taková nabídka svědčí o tom, že klub není pro něho ideální. Podle mého názoru má navíc,“ řekl před časem prezident Cracovie Janusz Filipiak.

Vše o EURO 2016 ve Francii najdete ZDE >>>

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze