14. června 2016 • 11:53

Angličan, který fandí Čechům, Dukle a Dočkalovi: Přátelé si myslí, že jsem blázen

Autor:
Angličan, který fandí Čechům, Dukle a Dočkalovi: Přátelé si myslí, že jsem blázen
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanzóna v Toulouse v pondělí odpoledne? Hodně Španělů, dost Čechů a také jeden Angličan. Chris Boothroyd je pravděpodobně největším ostrovním fanouškem Vrbova týmu. Je jasné, že nemohl na EURO chybět v dějišti zápasu se Španělskem (0:1). „Jste pro mě druhá vlast,“ řekl iSport TV. Výkon poražených se mu ale nezamlouval. „Nemyslím si, že Češi hráli velmi dobře. Tedy v obraně ano, ale jinak to byl španělský útok za útokem,“ zhodnotil těsnou prohru.Do Česka přijel poprvé před osmi lety a pravidelně se vrací zpátky. „Do Prahy jsem se zamiloval, mám v Česku hodně přátel také v Brně,“ vysvětluje svoje české vazby. O českém fotbale psal blog, byl u zápasu Manchesteru City s Viktorií Plzeň v Lize mistrů, pokrýval vystoupení českého týmu na EURO 2012.

V zájmu o český fotbal se neomezuje jen na jeho největší hvězdy kalibru Petra Čecha a Tomáše Rosického, které na sebe upoutaly pozornost v Premier League. Za svého nejoblíbenějšího hráče v národním týmu označil Bořka Dočkala. „Myslím, že je fan… Tedy, když říkám, že je fantastický, myslím, že je tak všestranný. Ukázal to v posledních dvou sezonách. Že se dokáže přizpůsobit. Začal na pravém křídle, teď se posunul doprostřed. Dává góly, přihrává na ně. Je jedním z nejkomplexnějších záložníků v české lize,“ pochválil záložníka Sparty.

A nejoblíbenější klub? Dukla PRaha! „Byl to první český klub, tedy první český stadion, který jsem viděl, když jsem k vám přicestoval,“ prozradil Boothroyd, který se zabývá digitálním marketingem.

Na domácí anglické scéně fandí Leedsu United – klubu se slavnou minulostí a druholigovou současností. „Patřím mezi ty, kteří se rozhlíží, co se nabízí jinde,“ hovoří o jednom z motivů, který ho přivedl k českému fotbalu. A jak na jeho netypickou zálibu reaguje okolí? „Také moji čeští přátelé si myslí, že jsem blázen,“ směje se Boothroyd.

Angličan, který fandí Čechům, Dukle a Dočkalovi: Přátelé si myslí, že jsem blázen

Jak se fandilo v Praze při prohře se Španěly? Dohlížel i Švancara

Fanzóna v Toulouse: Češi pili pivo, Španělé nakonec slavili

Více o EURO 2016 čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze