EURO 2021 | Belgičané tvrdě doplatí na systém EURO. Ostuda, stěžuje si De Bruyne | iSport.cz
20. listopadu 2019 • 20:41

Belgičané tvrdě doplatí na systém EURO. Ostuda, stěžuje si De Bruyne

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

S naprostým přehledem vyhráli kvalifikační skupinu a těšili se na los mistrovství Evropy. Jenže pro Belgičany ceremoniál příliš napínavý nebude. Už dopředu vědí, že budou pendlovat po severu kontinentu v roli hostujícího mužstva – budou hrát v Kodani s Dánskem a v Petrohradu s Ruskem. „Fotbal je čím dál větší byznys,“ naštval se záložník Kevin De Bruyne.Proč musela Belgie do skupiny B? Protože čtyři ze šesti týmů v prvním koši, v němž je i parta kolem Kevina de Bruyneho, zároveň spolupořádá finálový turnaj, takže tyto čtyři země (Itálie, Anglie, Španělsko a Německo) byly automaticky zařazeny do skupiny se svým hostitelským městem.

Zbyly Belgie a Ukrajina. A jelikož Ukrajina nesmí být z politických důvodů ve skupině s Ruskem, které je ve druhém koši a bude se hrát i v Petrohradu, musela jít do „béčka“ Belgie.

Belgičané tak má ještě před losovacím ceremoniálem nepříjemnou jistotu. Bez ohledu na to, že skupinu vyhráli bez ztráty bodu a s čtyřiceti nastřílenými góly, budou hrát dvakrát proti domácímu týmu, v Kodani a v Petrohradě. (Vše o losu EURA 2020 čtěte ZDE>>>)

„Je to ostuda. Podle mě jde o jasné ovlivnění turnaje!“ rozčílil se Kevin De Bruyne po posledním zápase kvalifikace, ve kterém dvěma góly přispěl ke zničení Kypru 6:1. „Z fotbalu se stává čím dál větší byznys,“ dodal pro belgický server HLN sport.

Shodou okolností s Ruskem hráli Belgičané už v kvalifikační skupině a dvakrát si s nimi hladce poradili. Doma 3:1 a venku minulý víkend v Petrohradě 4:1. V obou utkáních řádil Eden Hazard, který sborné nasázel celkem pět gólů.

Na předchozím mistrovství Evropy ve Francii skončila Belgie po porážce 1:3 s Walesem ve čtvrtfinále. A i tým okolo Garetha Balea může v „béčku“ skončit. Los ME ve fotbale proběhne 30. listopadu od 18 hodin v Bukurešti na výstavišti Romexpo.

Detaily losu

Losování základních skupin EURO 2020 bude mít hned několik specifik. Vzhledem k tomu, že se fotbalové mistrovství Evropy koná ve dvanácti zemích, tak se los přizpůsobuje účasti pořadatelských států.

Už nyní je tedy jasné, v jaké skupině budou hrát některé týmy z 1. koše jako např. Itálie (skupina A), Anglie (skupina D) nebo Španělsko (skupina E).

Pokud by na EURO postoupily oba pořadatelské týmy z jedné skupiny, tak dodatečný los rozhodne o tom, který z týmů bude hrát vzájemné střetnutí v domácím prostředí.

Základní skupiny EURO 2020:

Skupina A (Řím, Baku): Itálie,
Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Belgie, Rusko, Dánsko
Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Ukrajina, Nizozemsko
Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie,
Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, 
Skupina F (Mnichov, Budapešť): Německo,

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud