Reprezentace měla trable s letadlem. Odlet na osmifinále se posouvá

Video placeholder
EURO 2021: Konec základní části. Který tým překvapil a od kterého hráče se očekává víc?
Patrik Schick v utkání Česka proti Anglii
Tomáš Souček v utkání Česka proti Anglii
Český útočník Tomáš Pekhart šel na hřiště v závěru utkání proti Anglii
Český obránce Vladimír Coufal odvrací balon v utkání proti Anglii
Tomáš Souček a Vladimír Coufal se zdraví se spoluhráčem z West Hamu a anglickým reprezentantem Declanem Ricem
Souboj z utkání Česko - Anglie na EURO, kde se snaží získat balon český záložník Tomáš Holeš
Tomáš Kalas v souboji s anglickou hvězdou Harrym Kanem
15
Fotogalerie
ČTK, apr
EURO 2021
Začít diskusi (0)

Kvůli technickým problémům letadla čeští fotbalisté dopoledne neodcestovali do Budapešti k nedělnímu osmifinále mistrovství Evropy s Nizozemskem. Reprezentanti museli pozměnit program a tradiční předzápasový trénink neabsolvují v dějišti utkání, ale v poledne na Strahově. Do maďarské metropole vyrazí tým až vpodvečer. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Záložník Alex Král na twitteru uvedl, že za odložení cesty mohla omylem nafouknutá skluzavka u dveří letadla. „Zažil jsem zpoždění letu, přesunutí také, dokonce i zrušení kvůli koronaviru. Ale neodletět kvůli omylem nafouknuté skluzavce, to je poprvé,“ napsal Král.

To však reprezentační mluvčí vyvrátil. „Za zrušením letu nebyla omylem nafouknutá skluzavka, ale technické problémy se zavřením dveří letadla,“ řekl novinářům Šedivý.

Český celek měl do Budapešti odletět v 10:30 a odpoledne si pak v Puskás aréně, kde se bude utkání hrát, zatrénovat. Nakonec ale svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého absolvovali závěrečnou přípravu na zápas ještě v Praze, kde mají během Eura základnu. Tým musel posunout také tiskovou konferenci, která proběhne až po příletu do Budapešti. Původně se měla uskutečnit v 15:45.

Reprezentace si během turnaje najala letadlo od soukromé zahraniční charterové společnosti. Hráči si zatím stroj pochvalovali s tím, že na palubě mají zvýšený komfort a cítí se tam dobře.

Mužstvo během Eura k zápasům létá z Prahy, kde má základnu. Původně mělo mít kemp v Edinburghu, ale kvůli hrozbě karantény pro celý tým i v případě pouze jednoho pozitivního testu na koronavirus ho vedení na poslední chvíli zrušilo. První dva duely ve skupině odehrál český celek v Glasgow, v úterý proti Anglii nastoupil v Londýně.

Do Budapešti už podle reprezentačního fanklubu v pět hodin ráno vyrazili vlakem první čeští fanoušci. Puskás aréna může být jako jediná ze všech 11 hostitelských stadionů Eura zcela zaplněna a národní tým na rozdíl od předchozích zápasů ve skupině poženou vpřed tisíce příznivců.

Utkání má v neděli výkop v 18:00.

KonecLIVE
02

Video placeholder
EURO 2021: Osmifinále proti Nizozemsku. Vítěz skupiny C, nebezpečná trojice střelců i nejstarší brankář. • iSport TV

Video placeholder
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Češi můžou přejít přes Nizozemsko. Belgie s Portugalci nabídnou góly • iSport TV

Video placeholder
iSport podcast: Nizozemci jako oblíbený český soupeř? Rozhodovat bude hra na křídle • iSport TV

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů