Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Česko - 27. června 2021   18:00

Nizozemsko
Nizozemsko
0:2
(0:0)
Česko
Česko
68' Holeš  (Kalas) • 80' Schick  (Holeš)
Nizozemsko
Stekelenburg – Dumfries, de Vrij, de Ligt, Blind (81. J. Timber), van Aanholt (81. S. Berghuis) – de Roon (73. Weghorst), Wijnaldum (C), F. de Jong – Depay, Malen (57. Promes).
Karasjov (RUS) – Demeško (RUS), Gavrilin (RUS)
Puskás Aréna, Budapešť
52 834 diváků
Česko
Vaclík – Coufal, O. Čelůstka, Kalas, Kadeřábek – Holeš (85. Král), Souček (C) – Masopust (79. Jankto), Barák (90+2. M. Sadílek), Ševčík (85. Hložek) – Schick (90+2. Krmenčík).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 52 834 diváků!
Soupeřem českého národního týmu ve čtvrtfinále bude Dánsko, což může být celkem hratelná varianta... Čtvrfinálové klání se bude hrát v sobotu 3.7. v Baku.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 6:14.
Je to tam! Druhý poločas nám přinesl hodně zajímavou podívanou. Všemu nejspíše udala ráz velká šance Donyella Malena, kterou fantastickým zákrokem zlikvidoval Tomáš Vaclík. Následoval protiútok Česka a zásah rukou Matthijse de Ligta. Ten navíc po zkoumání VARem dostal červenou kartu a Nizozemci dohrávali v deseti. Češi v 68. minutě přesilo využili. Rohový kop na zadní tyč vrátil na tu přední Tomáš Kalas. Ten ho dostal přesně na hlavu na Tomáš Holeše, který odšpuntoval obrovskou radost českého týmu. Češi pokračovali v dobrém výkonu a nepouštěli své soupeře do nějakých šancí, naopak se prosadili ještě jednou. Tomáš Holeš ukázal skvělé čtení hry a vypíchl míč soupeřům. Následně míč naservíroval pro Patrika Schicka, jenž ho umístil přesně k tyči. Následně si to Češi pohlídali bez větších problémů a slaví postup do čtvrtfinále, to opravdu přes Nizozemce čekal málokdo... Je zajímavé, že Oranjes neposlali ani jednu střelu na bránu.
90+7'
90+6'
Minuta do konce utkání! Nyní už je to jasné. Česká reprezentace totiž překvapí favorita dnešního utkání, Nizozemce, a vyhrají nad nimi 2:0!
90+5'
Dlouhý odkop šel hodně mimo všechny na hřiště, a tak Tomáš Vaclík k němu nespěchal vůbec rychle. Ušetřil tak dalších několik cenných sekund.
90+4'
Tomáš Kalas toho má dnes v nohách opravdu hodně, přesto vyhrál další hlavičkový souboj! Nizozemci se vůbec nemohou dostat k nějaké střele na bránu.
90+3'
Vladimír Coufal to nyní zahrál skvěle. Doslova se přimotal před jednoho ze soupeřů, který ho faulovat musel. Pro Čechy je to zadarmo získaný balón.
90+2'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Michael Krmenčík.

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Michal Sadílek.
90+2'
Nastavení je dnes opravdu dlouhé, to už nebývá typické ani na tomto EURU. Češi se nyní soustředí hlavně na defenzivu a veškeré míče odkopávvají.
90+1'
Nastavovat se bude šest minut!
90'
Konec základní hrací doby je tady! Už nás čeká jenom nastavení a Češi nadále vedou o dvě branky. Povede se jim ještě jednou překonat brankáře?
89'
A mohlo to být klidně o tři branky! Adam Hložek si krásně zpracoval dlouhou přihrávku od Kadeřábka. Následně poslal přihrávku na Baráka, kterému se však vůbec nepovedl první dotek s míčem.
88'
Jakub Jankto si podržel soupeře u rohového praporku daleko od Vaclíkovy brány. Sice je to faul, ale Češi mají spoustu času na návrat na obrannou polovinu.
87'
Česko vybojovalo balón na polovině hřiště a mohlo jít do rychlého kontru. Nakonec přišlo zpomalení celé akce, ovšem to českému týmu vůbec nemusí vadit.
86'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních pár minutek. Rozhodně se bude něco nastavovat, ovšem Češi jsou blízko postupu do čtvrtfinále.
85'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Adam Hložek.

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Alex Král.
85'
Frenkie de Jong vidí za nějaké řeči směrem k rozhodčímu žlutou kartu...
84'
Ondřej Čelůstka i Tomáš Kalas dnes hrají v obraně opravdu velmi dobré utkání. Právě prvně jmenovaný hráč nyní vyhrál hlavičkový souboj, důležitý.
83'
Stekelenburg nakopl balón daleko dopředu, Nizozemci potřebují útočit, co jim síly stač. Češi však budou hodně hlavami nahoře a budou posílení sebevědomím.
82'
Tak se nám tu nejspíše rodí překvapivý výsledek, jelikož jasným favoritem tohoto utkání bylo Nizozemsko... Tomu srazila vaz rozhodně červená karta.
81'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Steven Berghuis.

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Jurriën Timber.
80'
Česko právě vstřelilo branku!
A nejspíše je definitivně rozhodnuto, jelikož Češi jdou do dvougólového vedení! Tomáš Holeš ukázal skvělé čtení hry. Holeš poté předvedl fantastický sprint, kterým sebral balón soupeři. Takto se dostal až na levou stranu vápna. Následně naservíroval balón pro PATRIKA SCHICKA, který byl sice tísněn, ale zamířil přesně k tyči! Stekelenburg se jen ohlédl.
79'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Jakub Jankto.
78'
A další zákrok pro nizozemského gólmana! Tentokrát to zkusil technickou střelou Antonín Barák, avšak Maarten Stekelenburg jeho pokus v pohodě chytá.
78'
Tomáš Souček mohl nyní jen posunout balón na levou stranu, odkud by přišel centr. Nakonec se český gólman rozhodl pro střelu, kterou Sketelenburg chytá.
77'
Nizozemci trochu přidali na tempu, naopak český národní tým by potřeboval podržet balón. Nyní přišel zisk a Česko se žene rychle dopředu.
76'
Tomáš Kalas je zpět ve hře, tak to ještě zkusí. Český obránce každopádně hraje dnes skvělý zápas, takže jeho střídání by bylo celkem velkou ztrátou.
75'
A popravdě asistent na první branku – Tomáš Kalas nevypadá zrovna ideálně. Poměrně kulhá na pravou nohu, přesto se do hry ještě zkusí vrátit.
74'
Tomáš Kalas vyhrál souboj proti Woutu Weghorstovi. Následně ale tvrdě dopadl z velké výšky na trávník, a tak bude dalším ošetřovaným hráčem Čechů.
73'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Wout Weghorst.
72'
Je tu další občerstvovací pauza...
71'
Memphis Depay nakonec poslal balón až do největšího ohně, kde si však nejlépe poradil Patrik Schick. Ten dnes odvedl hodně práci právě v defenzivě.
71'
Memphis Depay si šikovně podržel balón, jelikož měl velmi dobrý první dotyk. Následoval faul, a tak bude stejný hráč rozehrávat volný kop na polovině.
70'
A Češi jsou pouhých dvacet minut od postupu do čtvrtfinále! Musí však pokračovat v aktivním výkonu, výhoda jednoho muže se někde musí projevit.
68'
Je to tam, Češi jdou po standardní situaci do vedení! Fantazie! Na centr na zadní tyč si nejlépe naskočil Tomáš Kalas, jenž vrátil míč na přední tyč. Tam byl úplně sám TOMÁŠ HOLEŠ, jenž přes dva hráče dostal míč do sítě!
68'
Češi nyní hrají opravdu skvěle a na hřišti doslova dominují! Petr Ševčík sebral zpod nohou balón svému soupeři, který následně fauloval. Standardka...
67'
Češi vybojovali míč na útočné polovině a vznikl tam závar. Antonín Barák to zkoušel z velkého úhlu a Stekelenburg si míč málem srazil do vlastní brány.
66'
Držení míče: 53% – 47%!
65'
Fotbalisté v bílých dresech se však drží na balónu a dobývají obranu soupeře. Nemohou se však dostat až vyloženě k velkému vápnu a ke gólové střele.
64'
Obrovská šance na české straně, konečně jsme mohli jít do vedení! Pavel Kadeřábek si ocitl úplně sám před gólmanem, kde si zpracoval balón. Následně zkoušel technickou střelu na zadní tyč, ale Denzel Dumfries se tam stihl dostat a jeho pokus zblokovat!
64'
Lukáš Masopust si dal míč daleko od nohy, a tak přišla ztráta kousek od vápna soupeře. Tomáš Holeš ale následně ukázal skvělý obranný zákrok a vybojoval aut.
63'
Patrick van Aanholt zvládl své obranné povinnosti na jedničku. Lukáš Masopust se sice snažil, seč mu síly stačily, ovšem k balónu se nakonec nedostal.
62'
Nizozemci však budou kousat... a budou kousat hodně. Přilétl další centr z levé strany, ale s tím si naše stoperské duo poradilo bez větších problémů.
61'
Ve hře bylo ještě na několik sekund video, ve hře byla teoreticky penalta pro český národní tým. Ta se ale nepotvrdila, jelikož k žádné ruce ve vápně nedošlo.
60'
Antonín Barák si to vzal centr na starosti. K hlavičce se dostal střelec všech český branek na EURU – Patrik Schick, který však tentokrát zamířil vysoko nad.
60'
Vladimír Coufal skvěle zapracoval při napadání a vybojoval pro český národní tým rohový kop...
59'
Fotbalisté v bílých dresech se konečně dostali k balónu a kombinují s ním okolo poloviny hřiště. Vypadá to, že si budou chtít připravit postupnou kombinaci.
58'
Čeští hráči by se trochu potřebovali uklidnit a podržet balón. Přece jen mají výhodu jednoho muže v poli, což by se v průběhu času mohlo hodně vyplatit.
57'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Quincy Promes.
56'
Vladimír Coufal si vzal překvapivě balón z přímého kopu na starosti, ovšem trefil jenom zeď. Následně se musel rychle vracet a zastavil rychlý protiútok faulem, za který uviděl celkem rychle žlutou kartu.
55'
Matthijs de Ligt dostává opravdu rovnou červenou kartu! Patrik Schick by totiž šel sám na gólmana, kdyby nizozemský hráč po míči rukou nehrábl. To je pro Čechy obrovská výhoda.
54'
Matthijs de Ligt byl totiž pravděpodobně úplně tím posledním hráčem nizozemského týmu, a tak je ve hře také červená karta pro nizozemského obránce. Rozhodčí jde k videu!
53'
A ve hře je ještě video!
52'
Matthijs de Ligt musel hasit na druhé straně nebezpečí a sáhl rukou na míč, za což vidí žlutou.
52'
Fantastický Tomáš Vaclík nyní zachránil svůj tým! Donyell Malen šel z ničeho nic úplně sám na gólmana. Český gólman ovšem rychle vystartoval a sebral nizozemskému hráči míč zpod kopaček. Fantazie, Vaclík svůj tým opravdu podržel!
51'
Český tým se nechce nechat zahanbit v ofenzivě. Vladimír Coufal vyslal přihrávku do druhé vlny, ovšem Antonín Barák se v rozhodující chvíli zastavil.
50'
Denzel Dumfries ukázal, že je velmi rychlým hráčem! Byl jako první u odraženého balónu a z jedničky hledal na druhé straně Donyella Malena. Pas se mu však úplně nepovedl, takže z šance brzy sešlo.
49'
Češi kombinují na útočné polovině, ale nemohli se probít až k velkému vápnu. Následovala navíc chyba na české straně a Nizozemsko bude vhazovat.
48'
Zatím to vypadá, že levý obránce s tím zkusí hrát. Snad mu to tedy přestane natýkat... Jinak by se do hry mohl brzy dostat také Aleš Matějů.
47'
A s Pavlem Kadeřábkem to nevypadá úplně nejlépe! Místo mu začalo celkem rychlé natékat... Tak uvidíme, jestli zatím zůstane na hřišti a bude pokračovat.
46'
A hned v první minutě jsme se dočkali první žluté karty... Denzel Dumfries trefil ve vzduchu Pavla Kadeřábka loktem někam do nadočnicového oblouku a zůstává ležet... Na hřiště míří i lékařský tým.
46'
A už nám odstartoval i druhý poločas dnešního osmifinálového utkání! Vypadá to, že ani jeden z trenérů ještě nesáhl do zahajovacích jedenáctek.
46'

Fauly: 1 – 8
Je za námi první poločas a na nějakou nudu si tedy stěžovat nemůžeme! První gólovou možnost měli po rohovém kopu Nizozemci, ale Matthijs de Ligt místo zakončení volil vrácení míče před bránu, odkud jeho spoluhráč minul. Následovala další šanci hráčů v oranžových. Tomáš Vaclík si špatně vyběhl a Denzel Dumfries mířil z úhlu do prázdní brány, ovšem Tomáš Holeš jeho pokus srazil na rohový kop. Zajímavou šanci měl na druhé straně Tomáš Souček, avšak jeho líznutí míče nešlo mezi tři tyče. Až ve 38. minutě přišla velká šance, ta největší celého zápasu, a na svědomí ji měl Antonín Barák. Tomu však nejspíše gólovou radost překazil Matthijs de Ligt, který míč srazil nad břevno. Branky jsme se tedy v první půli nedočkali, a tak je postup ještě otevřený.

Další poločas začne přibližně v 19:02.
45+2'
45+2'
V závěru prvního poločasu mohla přijít rána pro český celek! Memphis Depay předvedl krásnou akci na levé straně vápna, kde obehrál hned dva hráče. Následně posunul míč na Patricka van Aanholta, který z otočky minul! I zde se však nakonec ukázalo, že by branka pro ofsajd nejspíše neplatila.
45+1'
Lukáš Masopust byl o něco pomalejší než Denzel Dumfries. Pomohl si při jeho bránění rukama, což sudí odpískat musel. Maarten Stekelenburg bude rozehrávat.
45'
Nastavovat se budou dvě minuty!
44'
Patrick van Aanholt byl hodně daleko od svých strážců a hledal přízemním pasem nabíhajícího spoluhráče. Výše jmenovaný hráč byl ale ve velkém ofsajdu.
43'
Fotbalisté v oranžových dresech se po delší době zase dostali s míčem na kopačkách na útočnou polovinu. Jejich první akci zastavil Pavel Kadeřábek.
42'
Petr Ševčík držel balón při rychlém ataku českého týmu, ovšem zezadu byl trochu přistrčen. Následně se ocitl na zemi, tentokrát ruský rozhodčí faul nepíská.
41'
Georginio Wijnaldum si chtěl zpracovat balón na polovině hřiště, když ho přišlápl Tomáš Souček. Ten se odpískání sice diví, ovšem faul to byl jasný.
40'
Do konce poločasu nám chybí posledních pět minut! U míče jsou Nizozemci, kteří se snaží trochu uklidnit hru a přihrávají si na své obranné polovině.
39'
Češi nehrají v posledních minutách vůbec špatně a fanoušci musí být s výkonem spokojení. Po rohovém kopu ovšem žádné zakončení na bránu nepřišlo.
38'
Obrovská možnost českého týmu, nyní už k tomu chybělo opravdu malinko! Češi šli do otevřené obrany a Lukáš Masopust posunul míč na Antonína Baráka, který zakončoval levačkou. Na poslední chvíli mu do střely vpadl obránce, který srazil míč nad břevno.
37'
Vladimír Coufal měl před sebou hodně prostoru, jenže zakopl o balón, který sám vedl. Následoval rychlý brejk Nizozemců, který odkopem ukonči. Tomáš Holeš.
36'
Každopádně první poločas se nám pomalu ale jistě začíná chýlit ke svému konci, do toho zbývá nějakých deset minut. Dočkáme se ještě brankového zásahu?
35'
Pavel Kadeřábek se nakonec rozhodl pro centr z levé strany. Maarten Stekelenburg měl však celkem snadnou situaci, a tak lapil balón do svých rukavic.
34'
Ten si vzal na starosti Antonín Barák, avšak jeho centr byl hodně nízký. Češi se však nadále drží u balónu a jsou nedaleko šestnáctky, kde kombinují.
34'
Moc hezky to nyní Češi vykombinovali na pravé straně! Vladimír Coufal měl následně prostor na centr, který byl nizozemským obráncem odvrácen na roh.
33'
Memphis Depay musel rozehrávat rohový kop nadvakrát. Napodruhé tedy volil centr, se kterým si znovu poradil Patrik Schick, jenž míč poslal do bezpečí.
32'
Hráči v oranžových dresech celkem snadno prošli až do velkého vápna. Tam se nakonec ke střele dostal Donyell Malen, jehož pokus srazil na roh Čelůstka.
31'
Maarten Stekelenburg se potkává s míčem celkem často, možná častěji než se vůbec čekalo. Zákrok si však zatím připsal jeden, jeho protějšek ani jeden.
30'
Nizozemci si nahrávají na obranné polovině a nemají kudy se dostat až na dostřel Vaclíkovy brány. Češi se rozhodli napadat a rozhodně to nebylo bez šance.
29'
Držení míče: 48% – 52%!
28'
A dočkali jsme se první střely na bránu! Patrik Schick vypálil zpoza šestnáctky, nejspíše byl jeho pokus ještě jemně tečován. Maarten Stekelenburg však skočil na pravou stranu včas a zasáhl.
28'
Pavel Kadeřábek byl z ničeho nic napadán dvěma soupeři a chtěl posunout míč na Antonína Baráka. Jeho pas byl však slabý, a tak jsou u míče zase soupeři.
27'
Češi po návratu na hřiště drželi celou minutku balón, ovšem víceméně jen na své obranné polovině. Následoval dlouhý nákop Vaclíka a zisk míče Nizozemců.
26'
Už se zase hraje!
25'
Hra je na moment přerušena... Máme zde občerstvovací pauzu, která bude trvat jen chviličku.
24'
Tomáš Vaclík se rozhodl pro daleký nákop na útočnou polovinu. Ten neměl moc šancí na úspěch. Byl hodně vysoký, do území nikoho. Míč tak končí v zámezí.
23'
Patrik Schick sice vyhrál v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, avšak tam celá akce českého týmu skončila. Následoval navíc další faul Ondřeje Čelůstky.
22'
První šance českého týmu, který mohl jít z ničeho nic do vedení! Celá akce byla tažena po pravé straně. Nakonec Petr Ševčík vyslal centr z pravé strany vápna a k hlavičce se dostal Tomáš Souček. Ten však míč spíše jen lízl a minul tyč!
21'
Čechy zatím trápí obrovské nepřesnosti v kombinaci. Lukáš Masopust byl v dobrém náběhu a ukázal si, kam chce míč. Ten šel ale hodně daleko od něj.
21'
Memphis Depay zahrával standardní situaci, ovšem centr se mu moc nepovedl, byl hodně nízký. Česká obrana si sice poradila, ale bude se muset bránit.
20'
Ondřej Čelůstka nedovoleně zastavil Donyella Malena. Rozhodčí okamžitě píská a volá si českého stopera. Ten měl štěstí, že došlo jenom k ústní domluvě.
19'
Je za námi necelých dvacet minut hry a zatím vidíme celkem jasnou dominanci nizozemského celku... Češi budou rozhodně muset přidat na výkonu.
18'
Český gólman si nakonec první zákrok v zápase připsat nemusel. Česko následně ale prohrálo hlavičkové souboje a jejich soupeři se tak u míče udrží.
17'
Fotbalisté v oranžových dresech aktivně napadají českou rozehrávku a Češi s tím mají jisté potíže. To se potvrdilo a Nizozemsko vybojovalo autové vhazování.
16'
V šestnácté minutě jsme se dočkali druhého rohového kopu, tentokrát z druhé strany. Tentokrát si dobře poradil Tomáš Souček, který míč odhlavičkoval.
15'
Čeští fanoušci jsou hodně slyšet a nebyli evidentně spokojení s rozhodnutím rozhodčího. Ondřej Čelůstka si však soupeře přidržel a faul je odpískán.
14'
Tomáš Souček vybojoval balón na útočné polovině. Lukáš Masopust nakonec vyslal centr z pravé strany, jenže do šestnáctky se ještě nikdo nedostal.
13'
Skvělý zákrok Tomáše Kalase, který nyní nejspíše zabránil jistému gólu! Denzel Dumfries měl spoustu prostoru na levé straně a Tomáš Vaclík si vyběhl až moc a Nizozemec ho překonal. S Dumfriesem se však vrátil právě český stoper, jenž srazil balón na rohový kop.
12'
Maarten Stekelenburg se ještě nemusel moc činit. Musel však znovu zvolit dlouhý nákop, jelikož všichni jeho spoluhráči okolo něj byli obsazení.
11'
Dočkali jsme se prvního rohového kopu v celém zápase. Přišel centr na přední tyč, kde si hravě poradil Patrik Schick, jenž míč odhlavičkoval mimo hřiště.
10'
Nyní musel Tomáš Vaclík hodně rychle z brány. Memphisu Depayovi se sice přihrávka vůbec nepovedla, Tomáš Kalas ale odrazil míč směrem k bráně, kde byl nakonec jako první český gólman. Donyell Malen však nebyl vůbec daleko.
10'
Georginio Wijnaldum chtěl špičkou kopačky posunout míč na rozbíhajícího spoluhráče, ovšem Češi nakonec míč zastavili. Následně faulovali na polovině hřiště.
9'
Česká reprezentace vybojovala autové vhazování na útočné polovině, ale s míčem se zase vrátila na tu obrannou. Po chvilce následovala ještě zbytečná ztráta.
8'
A to byla obrovská možnost Nizozemců! Roh byl sice rozehraný nakrátko, ale následoval centr do vápna, kde se Vaclík vůbec nepotkal s míčem. Matthijs de Ligt vrátil balon před bránu, ale jeho spoluhráč hodně minul... Následně jsme však viděli, že situaci stejně předcházel ofsajd.
7'
Češi se rozhodli pro vysoké napadání, a tak musel nizozemský gólman jenom odkopávat. Po chvilce se nám hra přerušila., jelikož Pavel Kadeřábek se dostal mezi dva hráče a zůstává sedět na hřišti. Drží se za žebra, ovšem bude v pořádku.
6'
Česko zachytilo špatnou rozehrávku na útočné polovině. Tomáš Kalas ale svým dlouhým nákopem nemohl nikoho najít a Maarten Stekelenburg bude odkopávat.
5'
A do souhry byl nucen zapojit se také Tomáš Vaclík, Češi to vzali hodně zpátky. Něco se s tím pokusil udělat Pavel Kadeřábek, avšak daleko se nedostal.
4'
Standardní situace nakonec byla vyřešena krátkou rozehrávkou místo centru. To byla nejspíše škoda, jelikož český tým byl vyhnán na obrannou polovinu.
4'
Petr Ševčík se nám hned přesunul na pravou stranu místo té levé. Tam navíc Češi vybojovali standardní situaci a dočkáme se rychle rozehrávky.
3'
Jsou za námi jen úvodní tři minutky hry, ovšem vypadá to, že bychom mohli být svědky velmi zajímavého duelu. Snad se dočkáme také nějakých gólů.
2'
Prvního střeleckého pokusu jsme se dočkali na druhé straně. Tomáš Holeš to zkusil ranou z velké dálky, avšak poněkud přestřelil horní tyč soupeřovy brány.
1'
A to byla hned první zajímavá šance v úvodní minutě! Donyell Malen měl spoustu prostoru na levé straně a poslal centr na zadní tyč. Tam nebyl vůbec nikdo z Čechů, ovšem naštěstí pro ně Denzel Dumfries tam nestihl doběhnout včas.
1'
A dnešní utkání nám právě začalo! Favority jsou Nizozemci, kteří nastupují v oranžových dresech, zatímco Češi v bílém. Právě ti se také postarali o výkop.
1'
Tím, že do utkání nenastoupí Vladimír Darida, převezme od něj kapitánskou pásku Tomáš Souček.
A my už známe úvodní sestavy obou týmů! Do utkání nakonec opravdu není schopen zasáhnout český kapitán Vladimír Darida, a tak se poprvé v základu na letošním EURU představí Antonín Barák. Neznámou také byla pozice levého obránce. Na tomto postu nakonec bude hrát Pavel Kadeřábek, což byla ta očekávanější varianta. A Češi mají v sestavě ještě jednu změnu. Jakub Jankto tentokrát začíná na lavičce a místo něj si od začátku zahraje Petr Ševčík.

Jen jednu změnu udělalo Nizozemsko. Marten de Roon se vrací do sestavy na úkor Ryana Gravenbercha-

Nizozemsko: Stekelenburg – Dumfries, de Vrij, de Ligt, Blind, van Aanholt – de Roon, Wijnaldum (C), F. de Jong – Depay, Malen.
Náhradníci: Krul, Bizot – Veltman, N. Aké, Wijndal, S. Berghuis, Promes, Klaassen, Gravenberch, Weghorst, J. Timber, Gakpo.

Česko: Vaclík – Coufal, O. Čelůstka, Kalas, Kadeřábek – Holeš, Souček (C) – Masopust, Barák, Ševčík – Schick.
Náhradníci: Mandous, Koubek – Brabec, Krmenčík, Jankto, Hložek, Vydra, Král, Matějů, Pekhart, Pešek, M. Sadílek.

Rozhodčí: Karasjov (RUS) – Demeško (RUS), Gavrilin (RUS).
Místo konání

Ani jeden z týmů nebude mít výhodu domácího prostřední, jelikož se bude hrát v maďarské Pukás Aréně. Je to však jeden z nejzajímavějších stadionu pro sehrání jakéhokoliv zápasu... A jaký je důvod? Právě na tomto stadionu totiž neplatí žádné restrikce kapacity, a tak může být klidně plno! Do Puskás Arény se vejde 67 000 lidí, bude na osmifinálový duel tzv plný dům? To se dozvíme, každopádně se dá čekat, že uvidíme i české fanoušky, jelikož Maďarsko není úplně nejdále...
Delegace zápasu:

Jako hlavní rozhodčí byl na tento zápas delegován Sergej Karasjov, jenž dosud odpískal 182 zápasů. Drtivou většinu z nich odpískal v ruské Premier League, ale má zkušenosti také z Ligy mistrů či Evropské ligy. Tento rozhodčí už dvakrát národní tým pískal, oba dva Češi prohráli. Poprvé to byla kvalifikace na mistrovství světa v roce 2017, kdy Česko nestačilo na Německo 1:2. V roce 2019 prohrál český národní tým s Bulharskem. Asistovat mu budou ruští kolegové Igor Demeško a Maxim Gavrilin. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Francouz Stéphanie Frappart. Videorozhodčí bude pro změnu z Anglie – Stuart Attwell.
Vzájemné zápasy

Reprezentace Česka a Nizozemska se spolu utkaly ve své historii jedenáctkrát. Možná to bude pro někoho překvapením, ale lépe z těchto zápasů vzešlo Česko. To totiž vyhrálo rovnou pětkrát. Třikrát zvítězili Oranjes a třikrát skončilo utkání remízovým stavem. Češi ve vzájemných zápasech dosud vstřelili šestnáct branek, zatímco jejich soupeři jich dali čtrnáct.
Cesta nizozemského týmu na letošním Euru

Nizozemci se účastnili skupiny C, kterou ovládli bez větších problémů. Neprohráli totiž ani jedno utkání a získali plný počet devíti bodů. Oranjes měli menší problémy jen v prvním utkání. Nad Ukrajinou sice vedli už 2:0, jenže Ukrajinci zvládli srovnat. Nizozemci se ale poté trefili ještě jednou a získali první tři body za výhru 3:2. Následoval zápas s Rakouskem. Tentokrát Nizozemsko žádné drama nedopustilo a vyhrálo 2:0. V posledním duelu ve skupině už to bylo celkem jednoznačné, jelikož Oranjes vyhráli nad Severní Makedonií 3:0.

Nizozemsko se může spolehnout na svou útočnou sílu, jelikož v základní skupině vstřelilo nejvíce branek na turnaji, a to osm. Největší personou i nejlepším střelcem je kapitán týmu – Georginio Wijnaldum. Hodně se daří také Memphisu Depayovi, který dvě branky dal a na dvě asistoval. Bránu Oranjes střeží Maarten Stekelenburg, jenž v posledních dvou duelech udržel čisté konto.
Cesta českého týmu na letošním Euru

Češi se neúčastnili jednoduché skupiny, přesto v ní dokázali vybojovat čtyři body a umístit se na třetím místě. Druhé Chorvatsko mělo stejně bodů, ale skončilo druhé díky lepšímu skóre. Vezměme si to ale popořadě. Velmi důležité utkání sehrálo Česko hned na začátku, jelikož ho čekal zápas se Skotskem. Právě tento duel byl vzhledem k postupu hodně důležitý a čeští fotbalisté ho zvládli, když vyhráli 2:0. Následovalo utkání s vicemistry světa, tedy Chorvaty. Česko v tomto utkání vedlo, ovšem nakonec z toho byla remíza 1:1. Už před závěrečným vystoupením s Anglií měla česká reprezentace jistý postup, a tak na něm nic nezměnila ani těsná prohra 0:1.

Trenér Jaroslav Šilhavý by ale potřeboval, aby více hráčů našlo svůj střelecký prach. O všechny tři branky se totiž zatím postaral útočník Patrik Schick. Velkou oporou týmu je také gólman Tomáš Vaclík, který hlavně v duelu se Skotskem předváděl neuvěřitelné zákroky. Do zápasu jistojistě nenastoupí obránce Jan Bořil, který už dostal dvě žluté karty a musí si dát jeden zápas odpočinek. S velkým otazníkem je zatím také start Vladimíra Daridy, jenž se zranil na pátečním tréninku.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u osmifinálového zápasu v rámci EURA 2020! V tomto duelu se spolu podíváme na střetnutí mezi Nizozemskem a Českem. Start je naplánován ve 18:00.