Michal Kvasnica
16. června 2024 • 19:41

Souček je zdravý a bez tejpu, trénoval s týmem. Coufal hecoval Chorého

Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Fišerová a její cesta za snem: Byla jsem na dně. Nemohla ani jíst, teď zabojuje o medaili
Mdlá Slavia bez energie, Ewerton netahá dozadu. Co nový Liberec a Radovo drama?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LIPSKA | Nejdůležitější zpráva neděle: Tomáš Souček je zdráv. Český kapitán v tréninkovém centru RB Lipsko absolvoval jednotku již se stoprocentní zátěží s týmem. Žádný individuální režim, žádné otejpované koleno, žádné úlevy, žádný problém v pohybu. Minimálně během úvodních patnácti minut...Ráno tiskovka s Tomášem Vlčkem, potom směr bahnhof, tedy nádraží. Češi dorazili do Saska z Hamburku vlakem, což si předseda Petr Fousek pochvaloval. Cesta zabrala týmu přes tři hodiny, zatímco autem po dálnici to redaktorům iSport.cz trvalo o dvě hodiny déle.

Někteří na tom byli kvůli kolonám, nehodám, uzavírkám, všemožným opravám a maximální osmdesáti, někde dokonce šedesátikilometrové rychlosti za hodinu ještě hůř. Jinak řečeno: raději vyjeďte s předstihem...

Dobrá nálada však mančaft neupustila. Zejména proto, že tréninku v centru RB Lipsko se zúčastnil i Tomáš Souček. Kapitán, který měl během páteční otevřené jednotky v Norderstedtu individuální režim s kondičním expertem Martinem Kojnokem, se opět připojil k ostatním. Bez tejpu.

Během úvodních patnácti minut, které byly tradičně k dispozici i očím novinářů, na opoře West Hamu nebyl znát žádný limit. Není vyloučeno, že když média opustila stadionek, vrátil se při malé hře na dvě branky pro jistotu do bezkontaktního módu v roli sklepávajícího žolíka za brankovou čárou.

Každopádně podle redakčních informací nebude Souček proti Portugalcům chybět v základu.

Anketa

Jak dopadnou čeští fotbalisté na EURO 2024?

Postoupí ze skupiny
Vypadnou ve skupině

Na skvěle připraveném pažitu, který byl na přání kouče Ivana Haška klasicky kropen čtvrt hodiny před začátkem, nechyběl ani Tomáš Holeš. Na trávník vešel jako první, navlékl si GPS vestu a šel se chystat. Zatímco Ladislav Krejčí po kontrole terénu ještě zaplul zpátky do kabiny pro jiné obutí.

To už měli za sebou hráči aktivaci v moderní tělocvičně. Právě Krejčí se ukázal jako perfektní basketbalista, když se blýskl parádní „trojkou“ z dálky.

Pozitivní atmosféra pokračovala i na hřišti. Roli sehrálo i slunečné počasí, které si všichni pochvalovali. Oproti nevyzpytatelnému severu Německa příjemná změna, v úterní zápasový den má být v Lipsku kolem 26 stupňů Celsia.

Když muselo ještě před akční rozcvičkou s francouzským kondičákem Nicholasem Dyonem za trest klikovat trio Adam Hložek, Jan Kuchta a Robin Hranáč, zbytek mužstva si to náležitě užíval. Slyšet bylo i vtipně hecujícího asistenta Jaroslava Veselého, kolega Jaroslav Köstl mohl být zase rád za přestup bratra Daniela z Bohemians do Ružomberoku.

Když přišla na řadu hlavičkovaná s přebíháním, bek Vladimír Coufal přítomné bavil hláškou k dvoumetrovému útočníkovi Tomáši Chorému, kterého při ní poplácal po zádech: „Naštěstí se fotbal normálně hraje po zemi, že Choras vole.“

A pak už se dveře zavřely. Znovu jdou do akce Haškovi hoši v pondělí, odpoledne je na programu oficiální předzápasová tiskovka, kde promluví Souček, a potom trénink. Portugalci to samé absolvují po nich, čeští trenéři čekají o den později Cristiana Ronalda v soupeřově sestavě.

A jedna rada na závěr pro fanoušky, kteří se chystají přijet do šestisettisícové metropole autem: pořiďte si emisní známku!

Vstoupit do diskuse
3

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Tabulky skupin Pavouk Vstupenky na ME ve fotbale Tipovačka Kde sledovat EURO v TV? Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Play off
Články odjinud


Články odjinud