Bílek chystá uragán. K Rezkovi půjde do útoku Lafata, nebo Pekhart | iSport.cz
Pavel Kalouš
12. října 2012 • 04:59

Bílek chystá uragán. K Rezkovi půjde do útoku Lafata, nebo Pekhart

Autor: Pavel Kalouš, iSport.cz
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sláva! Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek se nejspíš rozhodl poslat do zápasu kvalifikace o postup na MS 2014 proti Maltě dva útočníky. Jistotu v sestavě má podle všeho na hrotu Jan Rezek, druhou pozici hrotového hráče obsadí buď jablonecký kanonýr David Lafata, nebo Tomáš Pekhart, jenž hraje za bundesligový Norimberk. Každopádně je patrné, že by čeští fotbalisté rádi uťali sérii čtyř duelů bez vstřelené branky, v cestě jim stojí momentálně 153. tým světa. Zápas se hraje v Plzni od 18 hodin.Úkol má Bílkova družina proti Maltě jasný, zvítězit a připsat si do tabulky tři body. Jinak by postupové plány do Brazílie dostaly už v počátku kvalifikace považlivou trhlinu.

"Uvědomuju si, že když nevyhrajeme, zkomplikujeme si cestu na mistrovství světa," připustil trenér českého nároďáku. Týmu věří. "Naše kvalita by se měla projevit. Při vší úctě k Maltě máme lepší tým. Finsko jsme podcenili, teď se nic podobného opakovat nebude," slíbil Bílek.

Podle informací Sportu proto český tým vyrukuje na Maltu s ofenzivní sestavou, v níž budou, světe div se, dva útočníci. Jedním z nich má být s jistotou Jan Rezek. Kdo ale bude jeho parťákem, to není jisté. Bílek váhá mezi jabloneckým Davidem Lafatou a Tomášem Pekhartem z bundesligového Norimberku.

"Mám v útoku jeden otazník," naznačil Bílek, že úvahy deníku Sport o nasazení dvojice útočníků jsou správné. Vše vyhlíží tak, že favoritem kouče je stále Pekhart, i když se v koncovce trápí. Stejně jako celý český tým, ten neskóroval už 378 minut. "Potřebuje góly a já věřím, že proti Maltě přijdou," věří kouč.

Kromě jedné pozice v útoku má Bílek neobsazené ještě místo pravého záložníka. Tam připadají v úvahu František Rajtoral z Plzně a explzeňský Milan Petržela. "Stále váhám," poznamenal trenér české reprezentace.

Bílek se snaží do týmu pumpovat optimistickou atmosféru, i když si i on sám musí uvědomovat, že v případě neúspěchu s Maltou může být ohrožena i jeho pozice. "Nemělo se stát, že jsme prohráli s Finskem, ale zápas v Dánsku jsme zvládli dobře. Nemyslím si, že bychom měli být v pesimistické náladě," dodal.

Jan Rezek se může radovat, podle všeho má místo v útoku v zápase kvalifikace MS 2014 proti Maltě jisté
Jan Rezek se může radovat, podle všeho má místo v útoku v zápase kvalifikace MS 2014 proti Maltě jisté

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud