13. října 2012 • 10:34

Wow! Falcaovy dvě parády i Messiho geniální přímák. Hvězdy rozhodly!

Argentinec Messi i Kolumbijec Falcao dali po dvou gólech a rozhodli zápasy svých zemí v kvalifikaci o MS 2014.
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?

VIDEO | Fotbalisté Argentiny porazili zásluhou dvou gólů Lionela Messiho a jedné trefy Sergia Agüera 3:0 Uruguay a po osmém kole dál vedou jihoamerickou kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014. V domácích zápasech nezaváhali ani oba jejich hlavní pronásledovatelé Kolumbie a Ekvádor a po polovině kvalifikačních bojů následují za lídrem stále s jednobodovým mankem. Čtvrtá Uruguay naopak ztratila s vedoucí trojicí kontakt.

Hvězdný Messi zlomil v jihoamerickém "Clásiku" odpor Uruguayců až v 66. minutě. V odvetě za čtvrtfinálovou porážku v penaltovém rozstřelu na loňské Copě Américe, kterou Argentina pořádala, tím odstartoval povedenou čtvrthodinu.

Během ní zvýšil útočník Manchesteru City Agüero a sám trojnásobný nejlepší fotbalista světa ji završil povedeným přímým kopem.

Dvěma góly ve druhém poločase se zaskvěl i kolumbijský kanonýr Atlétika Madrid Falcao a jeho trefy z 52. a poslední minuty znamenaly vítězství 2:0 nad poslední Paraguayí.

Falcao před necelými dvěma týdny chyběl Atlétiku proti Plzni v Evropské lize (1:0), o uplynulém víkendu už ale ve španělské nejvyšší soutěži skóroval a nyní prodloužil svoji sérii s alespoň jedním vstřeleným gólem na devět zápasů.

Dvougólového střelce měl ve svém týmu i Ekvádor při vítězství 3:1 nad Chile. Domácí v utkání hraném v Quitu v nadmořské výšce téměř 3000 metrů sice po vlastní brance Paradese prohrávali, ale Felipe Caicedo ještě do přestávky vyrovnal a ve druhém poločase tento útočník Lokomotivu Moskva dokonal obrat.

Při penaltě za "červený" faul obránce Pabla Contrerase ale uspěl až s dorážkou, protože jeho první střelu vyrazil Miguel Pinto.

Chilané nakonec po vyloučení Artura Vidala dohrávali zápas v devíti a početní převahu ještě využil v nastaveném čase Segundo Castillo.

Ve zbývajícím utkání týmů ze spodní části tabulky Bolívie doma remizovala s Peru 1:1.

Z devítičlenné kvalifikační skupiny postoupí na šampionát do Brazílie čtyři týmy, pátý celek čeká baráž.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)