VIDEO: Haná přivítala reprezentaci, tvarůžky ale kouči Bílkovi nevoněly | iSport.cz
Pavel Kalouš
13. listopadu 2012 • 15:17

VIDEO: Haná přivítala reprezentaci, tvarůžky ale kouči Bílkovi nevoněly

TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Tuhle vůni si s ničím jiným nespletete. Olomouc přivítala fotbalovou reprezentaci symbolicky – chlebem s olomouckými tvarůžky a cibulí. „Uvažuju, jestli to dojím,“ říká zaskočený Theo Gebre Selassie, zatímco ho v nádražní hale plácá po zádech předseda místního krajského svazu.Miroslav Koutek se na příjezd Bílkova výběru do Olomouce, kde zítra od 17.30 nastoupí k přátelskému utkání se Slovenskem, patřičně vystrojil. Hráče vítá v hanáckém kroji a klobouku, po boku mu pak stojí dvě dámy v kroji a s tácy, které přetékají olomouckou pochoutkou.

„Je pro nás svátkem, že jste sem přijeli. Dnes a zítra bude Olomouc vaším domovem. Věřím, že se vám tady bude líbit,“ bere si slovo Koutek. „Přišli jsme v olomouckém dresu a tady vám neseme ochutnat kus Hané. Jsou to jedinečné olomoucké tvarůžky,“ říká hrdě.

Reprezentační výprava vyrazila z Prahy do Olomouce vlakem krátce po deváté ráno a přesně za dvě hodiny a sedm minut už vystupovala na olomouckém nádraží. Hráči rozdali pár podpisů, a pak už přišlo speciální přivítání.

Kouč Michal Bílek se celou dobu držel stranou a voňavé pohoštění odmítl, tvarůžky ale viditelně zaskočily i spoustu hráčů. „Dát si takhle na oběd cibuli, to není úplně ono,“ ošíval se Gebre Selassie. „Nečekali jsme to, ale je to příjemné, rádi ochutnáme,“ dodal vzápětí zdvořile.

Haná přivítala fotbalovou reprezentaci tvarůžky

To asistent trenéra Josef Pešice si viditelně pochutnával, a když zjistil, že Bílek se své porce vzdal, s chutí si dal nášup. „My snad můžeme, ne?“ mrknul Pešice na vedle stojícího manažera týmu Vladimíra Šmicra.

Zbývá už jen společná fotka a honem do autobusu. Čtvrthodinové přivítání je u konce a reprezentační autobus už uhání směrem k Andrově stadionu, v jehož těsné blízkosti je Bílkova parta ubytovaná.

Do Olomouce zamířil s národním týmem také záložník Jaroslav Plašil.
Do Olomouce zamířil s národním týmem také záložník Jaroslav Plašil.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud