VIDEO: Dokonalý vlastňák z Afriky! Lépe to trefit prostě nešlo

Za národní tým vstřelil Bernard Parker už patnáct branek, na nedělní trefu z utkání s fotbalisty Etiopie ale rád vzpomínat určitě nebude. Jihoafrický útočník ji v kvalifikačním zápase vstřelil do vlastní branky. Jeho tým prohrál na půdě lídra skupiny 1:2 a přišel definitivně o naději na účast na MS 2014 v Brazílii.
Z nezaujatého pohledu to byla výstavní trefa. Po kopu jednoho z etiopských hráčů v 70. minutě ze standardní situace se Parker pověsil do vzduchu a důrazně zahlavičkoval. Míč rychle proletěl přes pokutové území kolem jihoafrického brankáře, který se kolem něj nestačil ani ohlédnout, a skončil v síti. Prostě paráda!
Parker přitom už v první poločase zajistil jihoafrickému mužstvu vedení, jenže ani to nakonec nebylo nic platné. Reprezentace ze země, která hostila minulý světový šampionát, potřebovala svého soupeře nutně porazit, aby si zajistila první místo ve skupině a tudíž i účast v podzimní baráži o postup na MS.
Jihoafričané přesto ještě mají drobnou naději, že příští rok v létě nebudou mít dovolenou. FIFA totiž může Etiopii odebrat body za to, že v jednom z předchozích utkání neoprávněně nasadila vykartovaného hráče. Kdyby se tak stalo, smolaři Parkerovi by se určitě ulevilo.
VIDEO | Podívejte se na Parkerův vlastní gól