18. října 2013 • 18:09

Nejméně úspěšný kouč v Evropě končí! Až po 15 letech bez výhry

Autor: pta, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenérskou dlouhověkostí se může řadit po bok velikánů, jakými jsou Alex Ferguson, nebo Arséne Wenger. Úspěchy však nikoliv. Kouč Giampaolo Mazza po 15 letech opouští reprezentaci fotbalistů San Marina. S největším evropským outsiderem dokázal od roku 1998 vybojovat v 76 soutěžních zápasech pouhý jediný bod.„Opravdu lituju toho, že jsme v žádné kvalifikaci nevyhráli, ale zase jsem hrdý, že jsme nikdy nepoužili naturalizované hráče z jiných zemí,“ přiznal se Mazza. „V posledních letech jsem však cítil zlepšení,“ poznamenal. Na tom, že San Marino skončilo pokaždé ve svojí skupině beznadějně poslední se nic nezměnilo.

Před 12 lety se dočkal nejcennějšího výsledku. Po remíze 1:1 v Lotyšsku podlehl představám, že by se národní tým státu s pouhými 32 tisíci obyvateli mohl zvednout. „Byl to památný výsledek, ale trochu matoucí. Zdálo se mi, že půjde všechno snadněji.“

Ještě lepšího výsledku dosáhlo San Marino v roce 2004, kdy porazilo 1:0 Lichtenštejnsko – v tomto případě šlo pouze o přátelský zápas. O rok dřív proti stejnému soupeři uhrál Mazzův tým remízu 2:2 – v tomto případě šlo zase o jediný zápas, ve kterém vstřelil víc jak jeden gól.

Mnohem častější však byly vysoké debakly. Nejtěžší s Německem – 0:13! Proto také San Marino zůstává až na konci žebříčku FIFA. Zvednout vzhůru se ho pokusí Mazzův nástupce.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud