14. června 2015 • 16:10

Dovalil rozhodl, kdo půjde proti Dánsku do branky. Váhá nad útokem

Autor: ,
Trenér reprezentace do 21 let Jakub Dovalil řeší poslední otazníky v sestavě před začátkem ME v Česku
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér českých fotbalistů do 21 let Jakub Dovalil má tři dny před začátkem mistrovství Evropy konečně k dispozici kompletní kádr. K týmu, který ve středu v Edenu čeká úvodní zápas s Dánskem, se v sobotu připojila trojice opor ze seniorské reprezentace Pavel Kadeřábek, Václav Kadlec, Ladislav Krejčí a po zdravotních problémech už také naplno trénují Ondřej Petrák s Jiřím Skalákem."Oba už včera trénovali s mužstvem bez omezení," řekl novinářům Dovalil, který už také vybral brankářskou jedničku. Konkrétní však být nechtěl. "Ne že bych chtěl dělat tajnosti, ale nechci dát soupeři výhodu. Dneska jsou statistické programy tak vymakané, že by si Dánové mohli všechno vyhledat a připravit se na to," vysvětlil.

Dovalil se rozhodoval mezi Tomášem Koubkem z Hradce Králové a Jiřím Pavlenkou z Ostravy. "Bylo to hrozně těžké. Protože sezona vyšla všem brankářům. Pavlenka měl výborný podzim a jaro trochu slabší. Koubek to zase měl naopak," prohlásil kouč.

Dovalil už má prý také jasno o základní sestavě pro první zápas s Dánskem. "Jedenáctka se nám vyjasňuje. Poslední post, kde trochu váháme, je útočník. Ale tam moc možností není, jsou tři - Přikryl, Kliment a Skalák. Nikdo jiný nepřipadá v úvahu," uvedl kouč, který hledá náhradu za Kadlece, který stejně jako stoper Tomáš Kalas zmešká úvodní duel kvůli červené kartě.

Oba hráči by se však podle Dovalila měli představit ve druhém vystoupení proti Srbsku. "Zatím řešíme první zápas, od něj se odpíchneme dál," řekl trenér. "Když to dopadne dobře, třeba nebude potřeba něco měnit. Ale musíme si uvědomit, že Kalas i Kadlec jsou kvalitní hráči. Takže by byl luxus je do druhého zápasu nepostavit," uzavřel.

Lvíčata před EURO rozdávala podpisy. Už aby to začalo, přejí si

Tomáš Přikryl hodnotí soustředění české jednadvacítky v Rakousku

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze