4. září 2015 • 21:24

Černý se za Lvíčata předvedl: Kdybych víc zařval, dal jsem gól

Autor:
Černý si poprvé zahrál za jednadvacítku
TOP VIDEA
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záložník Václav Černý dnes v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Maltě v Jablonci poprvé nastoupil za reprezentaci do jednadvaceti let a v 17 letech a 322 dnech se stal nejmladším hráčem v její historii. Zážitek z prvního startu za lvíčata mu trochu pokazila přes hodinu trvající dopingová zkouška."Omlouvám se, nemohl jsem se vyčůrat," hlásil v útrobách stadionu na Střelnici při příchodu mezi novináře Černý, který na severu Čech potvrdil, že fotbalově v poslední době prožívá skvělé období. Nedávno si poprvé zahrál za první tým Ajaxu a shodou okolností proti Jablonci za něj debutoval i evropských pohárech.

Dnes se dobrým výkonem podílel na výhře 4:1 a jako nejmladší reprezentant do 21 let překonal dosavadní rekord Michala Švece (18 let a šest dní). "Něco jsem o rekordu viděl v televizi a na internetu. Určitě je to krásný a počítá se to, ale teď bude důležitější abych se tady výkonama udržel," řekl Černý.

480p 360p 240p
Černý: Rekord potěší, ale hlavně abych se tu udržel

Přestože ho po zápase chválil i trenér Vítězslav Lavička, měl mladý záložník ke svému výkonu výhrady. "Mohlo to být lepší, ale jsem rád za 65 minut. Snad jsem týmu pomohl, určitě převažují pozitiva," prohlásil Černý, který si mohl premiéru vylepšit vstřelenou brankou. Několikrát nepřesně střílel a v největší šanci mu sebral míč z hlavy Michal Trávník.

"Mohl jsem si víc zařvat, Tráva mě moc dobře neviděl. Byla to škoda, asi bych to uklidil. U střel chybělo štěstí, možná jsem to měl víc umístit," uvedl Černý, který nastoupil na pravé straně zálohy a oprášil tak příbramskou spolupráci s krajním obráncem Alešem Matějů. "S Aldou si rozumíme a je příjemný s ním hrát na lajně," uvedl.

Lavička: Černý si šanci zasloužil

Schick: Dva góly mi dají sebevědomí

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze